Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Шмигаль: Інвестори погодилися на відтермінування платежів до 2024 року

Шмигаль: Інвестори погодилися на відтермінування платежів до 2024 року
Фото: facebook.com/dshmyhal

Інвестори в зовнішній борг України погодилися на відтермінування платежів до 2024 року з можливою пролонгацією ще на рік. Про це ввечері 10 серпня повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

- Дякуємо за крок солідарності. Вдячні також країнам G7 за підтримку цієї позиції. Україна заощадить на виплатах майже 6 млрд доларів. Ці кошти допоможуть нам зберегти макрофінансову стабільність, посилити стійкість української економіки та збільшити міць нашої армії, - написав він у Фейсбук.

Шмигаль додав, що власники цінних паперів державних "Укренерго" й "Укравтодору" так само пристали на пропозицію щодо відтермінування. 

- Це дозволить Україні краще підготуватися до найскладнішого в історії опалювального сезону та ефективніше відновлювати зруйновану російськими терористами інфраструктуру, - підкреслив прем'єр.

У міністерстві фінансів розповіли, що переговори з держателями облігацій зовнішніх державних позик та державних деривативів (ВВП-варрантів) тривали три тижні та завершились успішним внесенням змін до умов випуску всіх облігацій зовнішніх державних позик та державних деривативів України, а також єврооблігацій, гарантованих державою. 

- Держателі близько 75% сукупної непогашеної номінальної суми 13 серій облігацій зовнішніх державних позик проголосували за зміни в умови випуску цих облігацій. Крім цього, як і вимагалось, кожна окрема серія єврооблігацій отримала також більше 50% голосів за зміну умов, - пояснив Мінфін.

У голосуванні за зміни умов випуску державних деривативів (ВВП-варрантів) взяли участь держателі приблизно 93% сукупної непогашеної умовної суми державних деривативів. За зміни проголосували держателі приблизно 91% сукупної непогашеної умовної суми державних деривативів. 

- Жоден з наших ключових інституційних інвесторів не проголосував «проти». Це дозволило нам комфортно отримати необхідну більшість голосів «за» як для облігацій, так і для деривативів, - заявив Урядовий уповноважений з питань управління державним боргом Юрій Буца.

Ці операції стали продовженням ініціативи, оголошеної 20 липня міжнародними партнерами України у Групі Семи та Паризькому Клубі (за винятком росії), щодо призупинення платежів для обслуговування боргу України до кінця 2023 року, з можливістю продовжити це призупинення ще на один рік.