Завантажити ще

Україна просить дворічне відстрочення на виплату зовнішніх боргів

Україна просить дворічне відстрочення на виплату зовнішніх боргів
Фото: facebook.com/KabminUA

Кабінет міністрів України схвалив постанову про дворічне відстрочення на виплату зовнішніх боргів. Реструктуризація відбудеться лише у разі схвального рішення кредиторів. Про це свідчить постанова від 19 липня 2022 р. №805.

Рішення уряду набуде чинності лише у разі погодження власниками облігацій змін, передбачених документом. У разі неузгодження власниками облігацій, державний борг обслуговуватиметься та погашатиметься відповідно до умов випуску облігацій.

Відповідно до документа, кінцева дата погашення облігацій відкладається терміном 24 місяці з відповідної кінцевої дати погашення облігацій.

Протягом дії відстрочення процентний дохід за облігаціями продовжує нараховуватися за ставками, передбаченими в умовах випуску відповідних облігацій. Крім того, на суму нарахованого основного відсоткового доходу нараховується додатковий відсотковий дохід за ставками, передбаченими в умовах випуску відповідних облігацій (додатковий відсотковий дохід).

Раніше радник президента з економічних питань Олег Устенко заявив, що Україна має поставити на паузу усі виплати за зовнішніми боргами. Відстрочення має становити два роки.