Завантажити ще

Єрмак назвав призначення посла України в Китаї одним із найважливіших завдань МЗС

Єрмак назвав призначення посла України в Китаї одним із найважливіших завдань МЗС
Фото: President.gov.ua

Призначення посла України у Китаї є одним із стратегічних завдань МЗС. Про це глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

– Я знаю, що наше Міністерство закордонних справ дуже серйозно ставиться до позиції майбутнього кандидата. Ця робота не припиняється і є одним із стратегічних і дуже важливих завдань МЗС, - сказав він.

Єрмак висловив сподівання, що найближчим часом це питання буде закрито. Він зазначив, що Україні дуже потрібен посол у Китаї, який би гідно представляв її інтереси, особливо у цей період війни.

За словами керівника Офісу президента, Київ дуже зацікавлений у прогнозованих, зрозумілих та взаємовигідних відносинах із Пекіном.

На думку Андрія Єрмака, від позиції Китаю, який має серйозний вплив на Російську Федерацію, багато залежить у вирішенні російсько-української війни. Він зазначив, що, "як ми бачимо, на сьогодні Китай все ще займає нейтральну позицію".

- Ми сподіваємося, що щонайменше вона такою і залишатиметься. Проте ми не втрачаємо сподівання на те, що поглиблення контактів на різних рівнях сприятиме тому, що Китай займе більш проукраїнську позицію, - заявив він.

Єрмак запевнив, що двері України відкриті, а "далі м'яч на боці наших китайських партнерів".

Посол України у Китаї Сергій Камишев помер внаслідок великого інфаркту 14 лютого 2021 року. Тимчасовим повіреним є Жанна Лещинська.

Президент Володимир Зеленський вважає, що КНР має важелі впливу на Росію, які могли б зупинити її агресію в Україні.

Новини по темі: Китай Андрій Єрмак