Завантажити ще

Судно Razoni, що першим вийшло з Одеси з початку війни, повернулося з Лівану до Туреччини

Судно Razoni, що першим вийшло з Одеси з початку війни, повернулося з Лівану до Туреччини
Фото: facebook.com/UkrEmbassyLeb

Судно Razoni з кукурудзою, що першим вийшло з одеського порту з початку війни, повернулося з Лівану до Туреччині. Про це розповів посол України в Лівані Ігор Осташ на брифінгу.

- Судно Razoni, що першим вийшло з одеського порту і прямувало до порту Тріполі у Лівані, пришвартувалося у порту Мерсін у Туреччині, а це означає, що всі проблеми навколо цього суховантажу зникли, - сказав він.

Осташ пояснив “бізнесом” те, що від зерна, завантаженого на Razoni, відмовився початковий покупець. 

- Більшість цих контрактів було підписано ще до війни. Контракт с Razoni був підписаний ще 5 місяців тому, тому власник відмовився, це їхнє право, - заявив посол.

Також Ігор Осташ розповів, що крадене з України борошно на сирійському судні Laodicea не дали розвантажити у Тріполі. Судно повернулося до Тартуса.

Судно Razoni з 26 тис тонн кукурудзи 1 серпня вийшло з одеського порту під прапором Сьєрра-Леоне. Згідно з домовленостями, заключеними між Україною, ООН, Туреччиною та Росією, воно пройшло перевірку в Туреччині. 8 серпня посольство України в Лівані повідомило, що покупець відмовився приймати вантаж судна через затримку термінів доставки. Почалися пошуки іншого покупця.

Новини по темі: зерно Ліван