21 травня
Завантажити ще

Зеленський позбавив президентської стипендії фігуриста Петренка через виступ у Сочі

Зеленський позбавив президентської стипендії фігуриста Петренка через виступ у Сочі
Фото: instagram.com/victorpetrenko889294

Володимир Зеленський позбавив президентської стипендії українського фігуриста Віктора Петренка, який у липні виступив на льодовому шоу у Сочі. Про це ввечері 8 серпня повідомили на сайті президента.

В Офісі президента нагадали, що державна стипендія була призначена Петренку 28 червня - менше ніж два місяці тому - як чемпіону Олімпійських ігор.

Причиною рішення стало відвідування Росії та виступи на території країни-агресора попри розв'язану війну проти України. 

- Крім того, Віктор Петренко припинив участь у навчально-тренувальному процесі, підготовці спортсменів для національних збірних команд з олімпійських видів спорту та діяльності з розвитку громадського фізкультурно-спортивного руху, - додали у президента.

В Офісі зазначили, що вчинок Петренка засудили Національний олімпійський комітет та Українська федерація фігурного катання. Остання внесла до Міністерства молоді та спорту подання про позбавлення його державної стипендії.

Уродженцю Одеси Віктору Петренку 53 роки, він олімпійський чемпіон 1992 року, чемпіон світу (1992), триразовий чемпіон Європи (1990, 1991, 1994), чемпіон світу серед юніорів (1984). 

8 липня Віктор Петренко виступив на льодовому шоу «Аленький цветочек» з Аліною Загитовою у головній ролі. Шоу поставила Тетяна Навка - дружина прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова.

Національний олімпійський комітет України засудив Петренка. Українська федерація фігурного катання видалила на сайті профіль фігуриста та відсторонила його від посади віцепрезидента.

25 лютого Віктор Петренко написал у своєму Інстаграмі “Нет войне”.