Завантажити ще

Підозру через ​​Харківські угоди заочно отримав ексміністр оборони Михайло Єжель

Підозру через ​​Харківські угоди заочно отримав ексміністр оборони Михайло Єжель
Фото: DoD photo by Master Sgt. Jerry Morrison, U.S. Air Force/Released

Підозру у вчиненні державної зради через ​​Харківські угоди отримав колишній міністр оборони України Михайло Єжель. Про це 8 серпня повідомило Державне бюро розслідувань.

- Працівники ДБР повідомили про підозру у державній зраді колишньому міністру оборони України Михайлу Єжелю, який, погодивши підписання Харківських угод, сприяв Російській Федерації в окупації АР Крим, - йдеться на сайті відомства.

За версією слідства, Єжель, який був головнокомандувачем ВМС, розумів всі ризики подовження перебування російського флоту на території України на 25 років. Незважаючи на це, він погодив документи, необхідні для імплементації угоди.

- Проєкти цих документів міністр оборони України погодив, навіть не відвідавши засідання Кабінету міністрів України 21 квітня 2010 року, на якому вони обговорювались, а також без проведення обов’язкової правової експертизи щодо відповідності проєкту угоди Конституції та законам України, - впевнені у ДБР.

Єжель отримав підозру заочно, на 9:00 його викликали до Офісу генпрокурора. За даними ЗМІ, після звільнення з посади посла у Білорусі у 2015 році він залишився у республіці. Раніше суд в Україні дозволив затримання Михайла Єжеля у справі розтрати 43 мільйонів гривень державних коштів.

У 2021 році про підозру через ​​Харківські угоди повідомили експрезиденту Віктору Януковичу та експремʼєру Миколі Азарову. У липні 2022 року - колишньому міністру юстиції Олександру Лавриновичу та ексміністру закордонних справ Костянтину Грищенку.

Віктор Янукович підписав угоду між Україною та РФ у Харкові 21 квітня 2010 року. Документом на 25 років подовжили строк перебування Чорноморського флоту Росії у Севастополі.