23 вересня
Завантажити ще

Китай завершив військові навчання, розпочаті біля Тайваню після візиту Пелосі

Китай завершив військові навчання, розпочаті біля Тайваню після візиту Пелосі
Фото: TINGSHU WANG/REUTERS

Китай завершив чотирьохденні навчання біля Тайваню, розпочаті у відповідь на візит на острів американського високопоставленого чиновника Ненсі Пелосі . Як пише The Guardian, китайські і тайванські військові кораблі слідували один за одним в неділю за кілька годин до запланованого закінчення військових навчань.

У Народно-визвольній армії Китаю заявили, що їх навчання були зосереджені на відпрацюванні далеких повітряних і наземних ударів по Китаю. Міністерство оборони Тайваню заявило, що в неділю виявило 66 літаків китайських ВПС і кораблів, які проводили навчання в Тайванській протоці і навколо нього.

В Китаї наголосили, що їх військові тепер будуть проводити "регулярні" навчання на тайванській стороні лінії і що "історичне завдання" "возз'єднання" Китаю може бути реалізоване.

Історія питання

Спікер Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі нанесла візит в Тайвань, незважаючи на спротив Китаю. Після цього МЗС КНР визвало посла США в Китаї Ніколаса Бернса «на ковер» та, де йому було висловлено «жорстке заперечення проти візиту Ненсі Пелосі». 

Незабаром після візиту американського чиновника Китай почав чотирьохденні навчання навколо Тайваня.

Новини по темі: Тайвань Китай