Завантажити ще

Amnesty International вибачилася за скандальний звіт про Україну

Amnesty International вибачилася за скандальний звіт про Україну
Фото: Getty Images

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International вибачилася перед українцями за скандальний звіт, але продовжила захищати його. Прес-реліз з роз'ясненням опублікувало видання Reuters.

- Пріоритетом Amnesty International у цьому та будь-якому конфлікті є забезпечення захисту цивільних осіб. Дійсно, це було нашою єдиною метою, коли ми оприлюднили останнє дослідження. Хоча ми повністю підтримуємо свої висновки, ми шкодуємо про спричинений біль. Це не означає, що Amnesty International вважає українські сили відповідальними за порушення, вчинені російськими військами, або що українські військові не вживають належних запобіжних заходів в інших місцях країни. Ми маємо бути дуже чіткими: ніщо з того, що ми задокументували українськими силами, жодним чином не виправдовує російських порушень, – йдеться у повідомленні. 

На сайті Amnesty International 4 серпня опублікували матеріал із заголовком "Українська бойова тактика ставить під загрозу мирне населення".  У ньому йшлося про те, що українська армія наражає на небезпеку цивільних осіб, створюючи бази та застосовуючи системи озброєнь у населених житлових районах, у тому числі в школах і лікарнях. Цю заяву активно використовували російські пропагандисті як доказ вини ВСУ. 

Через звіту пішла у відставку голова українського офісу Amnesty International Оксана Покальчук. Висновки організації розкритикували президент України Володимир Зеленський та офіси Amnesty в інших країнах.