Завантажити ще

Росіяни відкрили вогонь у бік Запорізької АЕС - влучили у високовольтну лінію

Росіяни відкрили вогонь у бік Запорізької АЕС - влучили у високовольтну лінію
Фото: minprom.ua

В Енергодарі Запорізької області російські війська влаштували чергову провокацію - противник завдав трьох ударів поблизу промислового майданчика атомної електростанції. У результаті влучили у високовольтну лінію зв'язку. Про це повідомляє пресслужба "Енергоатому".

- 5 серпня російські військові знову вдалися до провокацій. Внаслідок їх обстрілу о 14.30 зафіксовано три «прильоти» біля промислового майданчика ЗАЕС. Ворог влучив у високовольтну лінію зв'язку 330 кВ ВРП автотрансформатора ЗАЕС – Запорізька ТЕС, - зазначено у повідомленні.

Як зазначили у компанії, незважаючи на провокації російських військових, ЗАЕС продовжує працювати та видавати потужність в енергосистему України через працюючі лінії.

- Відповідно до їхньої пропускної спроможності було прийнято рішення щодо розвантаження та відключення від мережі одного з працюючих енергоблоків Запорізької атомної станції. Викиди та скиди радіоактивних речовин не зафіксовані, - наголосили в "Енергоатомі".

Також у компанії закликали вжити всіх заходів для повернення Запорізької АЕС під контроль України, оскільки росіяни продовжують влаштовувати терор і наражати на небезпеку світ.

В "Енергоатомі" заявили про ризик витіку водню та розпилення радіоактивних речовин

Пізніше в "Енергоатомі" заявили, що російські війська влаштували обстріл Запорізької АЕС із РЗСО. Ворожі снаряди влучили у ділянку поблизу одного з енергоблоків, де знаходиться ядерний реактор.

- Три "прильоти" зафіксовано прямо на майданчику станції, біля одного з енергоблоків, де знаходиться ядерний реактор. Рашисти серйозно пошкодили азотно-кисневу станцію та об'єднаний допоміжний корпус, - зазначено у повідомленні.

Фахівці стверджують, що існують ризики витіку водню та розпилення радіоактивних речовин, а також висока пожежна небезпека.