24 вересня
Завантажити ще

На зустрічі з Путіним Ердоган погодився платити за газ російськими рублями

На зустрічі з Путіним Ердоган погодився платити за газ російськими рублями
Фото: SPUTNIK|reutersconnect.com/

У Сочі відбулися переговори президента Туреччини Реджепа Ердогана з російським колегою Володимиром Путіним, під час яких турецький лідер дав згоду на оплату за газ у російських рублях. Про це пише "РБК".

- Обговорювалися постачання газу до Турецької Республіки, який у досить великому обсязі поставляється – 26 млрд кубометрів щорічно. У процесі переговорів президенти домовилися про те, що ми починаємо частково постачання газу та оплату в рублі, – заявив віце-прем'єр РФ Олександр Новак.

За його словами, співрозмовники також обговорили початок будівництва атомної електростанції "Аккую" з 2023 року та роботу газопроводу "Турецький потік". Як пише " Інтерфакс ", Ердоган та Путін також акцентували увагу на необхідності забезпечення виконання стамбульських угод, включаючи безперешкодний експорт зерна.

- Акцентовано необхідність забезпечити повне виконання Стамбульської пакетної угоди відповідно до її духу та літери, включаючи безперешкодний експорт російських зерна, добрив та сировини для їх виробництва, - зазначив Новак.

Також співрозмовники обговорили питання співробітництва у банківсько-фінансовій сфері. Російський віце-прем'єр підкреслив, що сторони домовилися про вихід Туреччини та РФ торговельного обороту в 100 мільярдів доларів та спрощення бізнес-процедури.

Про зустріч у Сочі президента Туреччини Реджепа Ердогана з російським президентом Володимиром Путіним стало відомо 26 липня. Тоді йшлося про те, що лідери країн планують обговорити війну Росії проти України. Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що Путін та Ердоган у Сочі мають намір обговорити військово-технічну співпрацю.