28 вересня
Завантажити ще

Суд випустив із СІЗО екснардепа Мартиненка під заставу у 5 мільйонів гривень

Суд випустив із СІЗО екснардепа Мартиненка під заставу у 5 мільйонів гривень
Фото: Оскар ЯНСОНС

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід колишньому народному депутату Миколі Мартиненку у вигляді застави у розмірі 5 мільйонів гривень. Про це повідомляє пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

- 4 серпня слідчий суддя ВАКС обрав запобіжний захід народному депутату України ІІІ-VIII скликань - колишньому голові Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядер, підозрюваного в отриманні неправомірної вигоди та відмиванні коштів. Суд застосував запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 4 962 000 гривень. Термін дії запобіжного заходу – до 28 вересня, - зазначено в повідомленні.

Також на підозрюваного суд поклав ряд процесуальних обов'язків. Зокрема, екснардеп має прибувати до детектива, прокурора, суду на першу вимогу, повідомляти про зміну місця свого проживання та утримуватися від спілкування зі свідками у справі. Також підозрюваного зобов'язали здати на зберігання до Державної міграційної служби всі свої паспорти для виїзду за кордон.

Йдеться про колишнього нардепа Миколу Мартиненка, якого силовики підозрюють в отриманні хабара та відмиванні коштів. За версією слідства, політик отримав від керівництва чеської компанії "Skoda JS a.s." неправомірну вигоду у розмірі 311,6 тисячі євро за сприяння у просуванні їхніх інтересів в Україні. Наприкінці липня Мартиненку повідомили про підозру.