3 жовтня
Завантажити ще

МЗС розкритикувал зняття арешту з судна Laodecia з вкраденим зерном

МЗС розкритикувал зняття арешту з судна Laodecia з вкраденим зерном
Фото: informnapalm.org

Міністерство закордонних справ України заявило, що розчароване рішенням суду Тріполі (Ліван) зняти арешт із сирійського судна Laodecia, на якому знаходиться крадена Росією українська сільськогосподарська продукція. Заява українського відомства розміщена на його сайті.

У МЗС повідомили, що суд, незважаючи на надані докази, не взяв до уваги позицію компетентних органів України. Та прийняв рішення про зняття арешту з Laodecia, що дає судну змогу безперешкодно покинути порт Тріполі з вкраденим українським борошном та ячменем.

- Зазначене рішення фактично заохочує Росію до продовження крадіжок на тимчасово окупованому півдні України з почуттям безкарності. Крім того, таким рішенням Ліван фактично підриває власну продовольчу безпеку, відштовхуючи Україну як свого надійного партнера, - підкреслили у відомстві.

В МЗС наголосили, що Україна «завжди докладала зусиль задля підтримки продовольчої безпеки Лівану, посівши перше місце серед експортерів аграрної продукції до цієї країни за підсумками 2021 року».  Українські поставки продовольства не припинялися навіть після початку повномасштабної збройної агресії Росії проти України. Після відкриття українських чорноморських портів перший зерновоз відбув з Одеси саме до Лівану.

- Закликаємо ліванську сторону скасувати рішення щодо знаття арешту із судна Laodecia та вжити заходів задля попередження подальших спроб використовувати Ліван для оборудок із краденими українськими зерновими, - наголосили у МЗС.

 Ліван заарештував судно Laodecia в останній день липня. Тоді заявлялось, що його будуть тримати під арештом на час розслідування походження вантажу. Посольство України в Ливані вже підтвердило, що на борту сирійського судна Laodecia знаходиться ячмінь та борошно, викрадені в Україні. 

Новини по темі: зерно Лівія кораблі