27 травня
Завантажити ще

В Білорусі польській журналістці дали 5 років колонії

В Білорусі польській журналістці дали 5 років колонії
Фото: twitter.com/Bielsat_pl/

У білоруському Гомелі суд засудив до 5 років колонії затриману в країні журналістку польського TVP Ірину Слаунікаву, яка співпрацює також з "Белсатом". Як повідомляє Polskieradio, Слаунікову звинуватили у "створенні екстремістського формування".

Суд тривав більше місяця за закритими дверима. 3 серпня їй присудили 5 років колонії. 

Вирок вже прокоментував пем’єр Польщі Матеуш Моравецький. Він назвав вирок журналістці "абсолютним скандалом" та пообіцяв жорстку реакцію МЗС. 

- Свобода преси, свобода слова та безперешкодне право висловлювати погляди - це ключові засади демократії. Вирок режиму Лукашенка щодо журналістки Ірини Слаунікової - 5 років колонії - це абсолютний скандал, порушення усіх цивілізаційних норм, прав людини та журналістів, - заявив Моравецький, слова якого цитує «Европейська правда».

Директорка TV Biełsat Аґнєшка Ромашевська-Гузи назвала вирок «драконівським» і що він є «формою репресії білоруського режиму проти журналістів».

- Можна радіти, що вона (Слаунікова. – Ред.) не отримала вісім років, як Кацярина Андреєва, наша колега, яка у 2020 році повідомила про похорон закатованого білоруською міліцією Романа Бондаренка. За цей репортаж вона отримала два роки, потім був ще один вирок. Це дуже високе покарання. Такі вироки навіть в умовах воєнного стану були рідкістю в нашій країні, – наголосила директорка телеканалу.

За даними білоруського правозахисного центру "Вясна", зараз у Білорусі щонайменш 1253 засуджених є політв’язнями. 

Новини по темі: Суд Журналісти Білорусь