14 червня
Завантажити ще

До Туреччини прибув корабель із українським зерном - вперше з початку війни

До Туреччини прибув корабель із українським зерном - вперше з початку війни
Фото: facebook.com/oleksandr.kubrakov/

В один із портів турецького Стамбула зайшов корабель, який доставив зерно з України. Про це повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури.

- Вантажовоз RAZONI з українською кукурудзою, який учора вийшов із порту Одеса, прибув до Босфору. Мільйони людей у ​​всьому світі стежили за курсом цього корабля. Наші союзники допомагають Україні боротися з ворогом, а Україна допомагає світові запобігти голодній кризі. Ми сподіваємося експортувати понад 20 мільйонів тонн торішнього врожаю, – зазначено у повідомленні.

Як зазначили у відомстві, в Україні вже зібрано понад 6 мільйонів тонн нового врожаю. В цьому році очікується, що вдасться зібрати понад 50-60 мільйонів тонн урожаю.

На прибуття до Туреччини першого судна із українським зерном відреагував і президент Володимир Зеленський. Він заявив, що зараз найголовніше, щоб процедура експорту стала регулярною.

- Сьогодні до Босфору прийшло перше судно з українським зерном, подолавши шлях спеціальним коридором у Чорному морі, який був узгоджений для розблокування наших портів. Наша мета зараз – щоб була регулярність: щоб коли один корабель виходить із порту, мають бути вже й інші судна – і завантажувані, і ті, що на підході до порту. Безперервність та регулярність – це потрібний принцип. Потрібний усім споживачам нашої агропродукції, – заявив Зеленський у своєму вечірньому зверненні.

За його словами, цього року Україні необхідно відправити на експорт зерно для того, щоб наші фермери та агрокомпанії мали достатній ресурс для посівної наступного року.

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

З початку вторгнення в Україну Росія заблокувала українські порти, внаслідок чого неможливо було вивезти зерно на світові ринки. Через це у країнах виникла загроза продовольчої кризи. 24 липня Україна, Туреччина та ООН підписали угоду про безпечний експорт зерна з нашої країни. Аналогічна угода була підписана між Росією, Туреччиною та ООН.

Перше судно з українською агропродукцією вийшло із порту Одеси 1 серпня. Корабель має доставити до порту Тріполі 26 тисяч тонн української кукурудзи. Наступними на черзі готуються 14 суден, які вивезуть із наших портів зерно та іншу продукцію.