3 жовтня
Завантажити ще

Байден виділив ще 550 мільйонів доларів на військову допомогу для України

Байден виділив ще 550 мільйонів доларів на військову допомогу для України
Фото: ЕЛІЗАБЕТ ФРАНЦ|reutersconnect.com

Президент Сполучених Штатів Джо Байден затвердив новий пакет військової допомоги для України у розмірі 550 мільйонів доларів. Про це повідомляє прес-служба Білого дому.

- Делегую державному секретареві повноваження відповідно до розділу 506(а) розпорядитися про виділення до 550 мільйонів доларів на оборонні товари та послуги Міністерства оборони, а також на військову освіту та навчання, щоб надати допомогу Україні та ухвалити рішення, необхідні відповідно до такого розділу, - йдеться у розпорядженні Байдена.

На рішення американського лідера вже відреагував президент Володимир Зеленський. Він подякував Байдену за новий пакет підтримки України.

- Дякую президенту США за лідерство та міцну підтримку України та розуміння загрози для цивілізованого світу з боку Росії. Водночас стоїмо на захисті цінностей свободи, спільних для України та США. Новий пакет оборонної допомоги наближає нас до перемоги, - написав він у Твіттері.

Список озброєння, яке буде передано Україні, у Білому домі не розкрили, але напередодні представник відомства Джон Кірбі анонсував новий пакет військової допомоги, до якого увійдуть боєприпаси для РСЗВ HIMARS та 155-мм артилерійських систем. За даними журналіста "Голосу Америки" Остапа Яриша, Київ отримає від Вашингтона 75 тисяч снарядів для 155-мм артилерії та додаткові ракети для HIMARS.