Головний дипломат ЄС Жозеп Боррель позитивно оцінив рішення уряду Косова відкласти план зі зміни номерів і паспортів для сербів до 1 вересня.
- Очікуйте, що всі блокпости будуть негайно прибрані, - заявив Боррель, якого цитує Reuters.
Глава зовнішньополітичного відомства додав, що країнам Європи й надалі всі спірні питання слід вирішувати в рамках діалогу за сприяння ЄС.
31 липня ситуація на кордоні Сербії і Косова загострилася. У Косівсько-Митровицькому окрузі прогриміла стрільба та сирени через блокування дорог. Це сталося через новий режим пропуску, який мав почати діяти з 1 серпня. Для вʼїзду у Косово особам із сербськими паспортами необхідно буде отримати окремі документи.
Після того, як ситуація набула розголосу і в ситуацію втрутилась американська сторона, уряд Косова відстрочив введення нового режиму.
Сербія не визнає незалежність Косова, яку регіон проголосив в 2008 році. Цьому передувала війна між сербами та албанцями, які населяють Косово. За Конституцією Сербії, Косово є її частиною і називається Автономний край Косово і Метохія. Косово визнали 97 держав світу із 193 (50 %), у тому числі 22 з 27 країн Європейського союзу та 26 з 30 країн НАТО. Україна незалежність Косова не визнала.