20 червня
Завантажити ще

Влада Косово відстрочила невизнання сербських документів після втручання США

Влада Косово відстрочила невизнання сербських документів після втручання США

Уряд Косова відклав до 1 вересня заборону впускати на свою територію громадян з сербськими документами. Таке рішенння місцева влада прийняла після втручання Білого дому. Відповідна заява опублікована на сайті уряду Косова.

- Уряд республіки Косово рішуче засуджує сьогоднішнє блокування доріг на півночі Косово і стрілянину там озброєних людей по поліції. Йдеться про тенденцію дестабілізувати Косово і поставити під загрозу мир і безпеку громадян і нашої країни. Уряд Косово зобов’язується відкласти виконання двох рішень до 1 вересня 2022 року, коли всі барикади будуть зняті і на півночі Косово буде встановлено повну свободу. Ми дякуємо міжнародним партнерам, особливо американському послу, за їхній внесок, - йдеться в заяві.

Перенести на місяць запроваждення нових правил в'їзду в країну закликав посол США у Косово Джеффрі Ховен'єра. Сполучені Штати є одними з 97 держав світу, які визнали незалежність Косово.

- З точки зору США обидва рішення (вимагати використання косовських документів для в'їзду та автомобільних номерів) є цілком доречними. Це відповідає Брюссельським угодам, у американської влади ці рішення не викликають запитань. Але ми провели діалог з урядом Косова про час запровадження цих заходів. Це буде важливим, тому що здається, що є нерозуміння та дезінформація про ці рішення. Сподіваємося, що вдасться зняти напругу та знайти розуміння, - пояснив Ховеньєр. 

Міжнародні сили під керівництвом НАТО заявили, що готові втрутитися, якщо стабільність опиниться під загрозою.

Новий режим пропуску мав почати діяти з 1 серпня. Для вʼїзду до Косово особам із сербськими паспортами необхідно буде отримати окремі документи. Автомобілі з сербською реєстрацію теж не пропускатимуть. Влада Косова назвала цей крок «взаємним», оскільки Сербія вже понад 11 років не визнає її документи.

Сербія не визнає незалежність Косово, яку регіон проголосив в 2008 році. Цьому передувала війна між сербами та албанцями, які населяють Косово. За Конституцією Сербії, Косово є її частиною і називається Автономний край Косово і Метохія. Косово визнали 97 держав світу із 193 (50 %), у тому числі 22 з 27 країн Європейського Союзу та 26 з 30 країн НАТО. Україна незалежність Косово не визнала.

Новини по темі: Косово Сербія