Завантажити ще

Блінкен та Лавров вперше поговорили з початку вторгнення Росії в Україну

Блінкен та Лавров вперше поговорили з початку вторгнення Росії в Україну
Фото: t.me/MID_Russia

Державний секретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен провів телефонну розмову з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. Сторони обговорили питання щодо двох американців, які перебувають у російському полоні. Про це пише "Інтерфакс-Україна".

– Сьогодні я провів розмову з російським міністром закордонних справ Лавровим. Розмова була прямою і відвертою. Я закликав до того, щоб Кремль прийняв нашу пропозицію про звільнення Пола Вілана та Брітні Грайнер, - повідомив Блінкен, відмовившись дати журналістам оцінку відповіді Лаврова.

За його словами, російському міністру також повідомлено, що США введуть нові санкції у разі приєднання Росією українських територій.

- Я також прояснив міністру закордонних справ Лаврову, що у світлі останніх заяв Кремля про плани подальшої анексії українських територій... ми запровадимо додаткові значні заходи проти Росії, якщо вона здійснюватиме задумане, - наголосив він.

Росія підтвердила розмову Блінкена з Лавровим

У МЗС Росії заявили, що 29 липня з ініціативи Вашингтона відбулася телефонна розмова держсекретаря США Ентоні Блінкена та глави російського МЗС Сергія Лаврова, під час якого сторони обговорили поточну ситуацію в Україні.

– Голови зовнішньополітичних відомств обговорили поточну ситуацію в Україні. Міністр виклав російські принципові підходи у світлі проведеної СВО на території ДНР, ЛНР та України, наголосивши, що її цілі та завдання будуть повністю виконані. У даному контексті увага держсекретара була звернена на те, що накачування ЗСУ і нацбатальйонів, що триває, американською і натовською зброєю, яка масштабно застосовується проти мирного населення, лише продовжує агонію режиму в Києві, - зазначено в заяві відомства.

Що стосується полонених, Лавров запевнив Блінкена, що ЗС Росії "суворо дотримуються норм міжнародного права".

- Проведено обмін думками щодо проблематики двосторонніх відносин, що гостро потребують нормалізації. Щодо можливого обміну ув'язнених громадян Росії та США з російської сторони наполегливо запропоновано повернутися в режим професійного, без спекулятивних інформаційних вкидань, діалогу в режимі «тихої дипломатії», - зазначили у МЗС РФ.

З початку вторгнення Росії в Україну це перша розмова держсекретаря США Ентоні Блінкена з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим. До цього сторони востаннє розмовляли 12 лютого. Тоді ключовою темою розмови стала агресія Росії проти України.