Завантажити ще

Рада заборонила стягувати борги за комуналку, але тимчасово і не у всіх

Рада заборонила стягувати борги за комуналку, але тимчасово і не у всіх
Фото: president.gov.ua

Верховна Рада ввела мораторій на примусове стягнення боргів за комуналку під час воєнного стану. За законопроєкт №7531 проголосувало 312 народних депутатів, повідомив член фракції "Голос" Ярослав Железняк.

Закон стосується жителів територій, які перебувають або перебували в зоні бойових дій або в окупації.

- Рада заборонила на період дії воєнного стану примусове виконання рішень про стягнення з фізичної особи заборгованості за житлово-комунальні послуги. Закон прийнято в цілому - 312 (я не голосував), - написав він у телеграм-каналі.

Перелік громад в зоні бойових дій та в окупації оновлює Мінреінтеграції.

Заборона колекторам стягувати борги з військових

Також на засіданні ухвалили закон №7414 про заборону колекторам стягувати борги з військових, повідомила голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк. Документ в цілому підтримали 302 народних депутати.

- Відтепер під час дії воєнного стану та упродовж 6 місяців після його припинення або скасування кредитодавцям та колекторським компаніям заборонено стягувати борги із споживчого кредитування, - написала вона. 

Не можна надсилати текстові, голосові та інші повідомлення. Стосуватиметься заборона військовослужбовців і членів їхніх сімей, близьких осіб, представників, спадкоємців, поручителів, майнових поручителів та третіх осіб. Зокрема, йдеться про військовозобов'язаних та резервістів, а також членів добровольчих формувань територіальних громад.

- Позичальник, який належить до однієї з зазначених категорій та має бажання припинити взаємодію з кредитором (колектором), має повідомити про свою належність до однієї з цих категорій, - пояснила Шуляк.

Раніше у середу в Раді народного депутата від «Слуги народу» Андрія Костіна призначили новим генеральним прокурором України, а Ольгу Совгирю - суддею Конституційного суду.