Завантажити ще

Євросоюз погодив скорочення споживання газу на 15%

Євросоюз погодив скорочення споживання газу на 15%

Країни Європейського союзу ухвалили рішення про скорочення споживання газу на 15% на тлі можливої повної зупинки постачання російського газу. Про це повідомив у своєму телеграм-каналі глава Офісу президента Андрій Єрмак.

- Країни ЄС досягли політичної домовленості щодо скорочення споживання газу на 15%, оскільки перспектива повного припинення поставок із Росії стає дедалі ймовірнішою, - написав Єрмак.

В опублікованій на сайті ЄС заяві йдеться про те, що країни-члени блоку сьогодні досягли політичної угоди про добровільне зниження попиту на природний газ на 15% цієї зими.

- Мета зниження попиту на газ - заощадити напередодні зими, щоб підготуватися до можливих перебоїв із постачанням газу з Росії, яка постійно використовує енергоносії як зброю. Економія газу зараз покращить готовність. Зима буде набагато дешевшою і простішою для громадян та промисловості ЄС, - зазначено в повідомленні.

Згідно з домовленостями, країни Євросоюзу взяли на себе зобов'язання скоротити свій попит на газ на 15% порівняно із середнім споживанням за останні п'ять років, у період з 1 серпня 2022 року до 31 березня 2023 року. Заходи, за допомогою яких відбуватимуться скорочення, держави обиратимуть самостійно.

Але скорочувати постачання газу будуть не всі країни

Як зазначено у заяві країн блоку, Рада ЄС дозволила робити винятки для деяких держав. Країни, які не підключені до газових мереж інших держав, можуть вимагати відступу від мети обов'язкового скорочення споживання блакитного палива.

- Держави-члени, які не підключені до газових мереж інших держав-членів, звільняються від обов'язкових скорочень газу, оскільки вони не зможуть звільняти значні обсяги трубопровідного газу на користь інших держав-членів, - зазначено в повідомленні.

Також звільнено від скорочення споживання газу країни, чиї електромережі не синхронізовані з європейською електроенергетичною системою і при цьому виробляють електроенергію переважно із газу.

ПРО ЩО МОВА?

У середині липня російська компанія "Газпром" оголосила про форс-мажорні обставини щодо постачання газу до Європи як мінімум одному великому споживачу. За даними "Reuters", 14 липня компанія повідомила одержувача газу, що не може виконати свої зобов'язання щодо постачання через "надзвичайні обставини", що не залежать від нього. Джерела видання стверджували, що йдеться про постачання газопроводом "Північний потік - 1" - основний маршрут постачання до Німеччини.

Новини по темі: Новини Росії Газ Євросоюз