Завантажити ще

Данилов та Резніков розповіли, що постачання озброєнь Україні контролюється трьома системами

Данилов та Резніков розповіли, що постачання озброєнь Україні контролюється трьома системами
Фото: rnbo.gov.ua

До  інформаційно-аналітичної системи «СОТА» додали модуль моніторингу постачання Україні озброєння від країн-партнерів. Про це 21 липня повідомили у РНБО.

- Модуль, який складається з трьох контурів – загальнодоступна інформація, інформація для службового користування й таємна інформація, реалізований Апаратом РНБО України у співпраці з Міністерством оборони України, - йдеться на сайті відомства.

Модуль дозволяє контролювати нові поставки озброєння за статусами (наприклад, готово до відвантаження, у дорозі чи отримано ЗСУ) та за країнами-надавачами, аналізувати постачання зброї у часовому розрізі, по періодах взяття на озброєння, по країнах-надавачах, з відповідності стандартам НАТО, з віднесення до радянських зразків озброєння тощо.

Секретар РНБО Олексій Данилов розповів під час презентації, що завдяки цій системі «ми знаємо, що жодна куля з поставок нікуди не зникла». 

- Новий модуль передбачає можливість розрахунку постачань боєприпасів до одиниць озброєння, моніторингу виконання планів поставок, розподілу отриманого озброєння, - сказав Данилов.

Модуль інтегрований з порталом системи «СОТА» щодо відслідковування ситуації на лінії бойових дій, моніторингу розміщення сил ворога, ракетних ударів по території України, обстрілів населених пунктів, географічної прив’язки повідомлень, що стосуються воєнних дій, надзвичайних ситуацій та резонансних заяв у медіапросторі.

Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що постачання озброєнь контролюється трьома системами. Окрім «СОТА», це натівська система обліку і контролю логістики LOGFAS. Її Україна отримала у 2019 році. За його словами, у вітчизняних військових вишах вчать використовувати цю систему. І наостанок разом із фахівцями Пентагону доопрацьовують третю систему контролю, “яку невдовзі буде задіяно у повному обсязі”. 

Данилов заявив, що Росія проводить потужну інформаційну кампанію з дискредитації України щодо нібито продажу зброї третім країнам. Метою він назвав зірвати постачання. 

Сучасна інформаційно-аналітична система Головного ситуаційного центру країни «СОТА» (ІАС «СОТА») розроблена та введена в експлуатацію Апаратом РНБО України. Вона працює з Big Data, забезпечує аналіз даних по 20 основних напрямах. З-поміж цих напрямів – соціальна, внутрішньо- та зовнішньополітична безпека, події у зоні проведення ООС, поширення захворюваності на коронавірусну інфекцію COVID-19 у світі та в Україні, просторова та функціональна трансформація, самоврядування у контексті децентралізації, місцеві бюджети й спільнота, надровикористання, економічна безпека, фінансові ринки, загрози на внутрішніх та зовнішніх ринках тощо.

Тим часом 

У межах постійного діалогу керівник Офісу президента Андрій Єрмак і головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний провели телефонну розмову з радником президента США з питань національної безпеки Джейкобом Салліваном і головою Об'єднаного комітету начальників штабів генералом Марком Міллі.

Єрмак розповів, що в Офісі президента продовжують регулярно проводити військові брифінги для представників міжнародних партнерів України.

Також ухвалено рішення про створення у країні єдиного інформаційного хабу, який сприятиме роботі військових журналістів, кореспондентів українських та іноземних медіа.

- Це дасть змогу максимально швидко інформувати світову спільноту про ситуацію на фронті та використання техніки й озброєння, яке українська армія отримує від партнерів, - йдеться на сайті президента України.

Фото: president.gov.ua

Фото: president.gov.ua

Довідка

19 липня Верховна Рада утворила Тимчасову спеціальну комісію (ТСК) з питань моніторингу отримання та використання озброєння, наданого Україні міжнародними партнерами під час воєнного стану. До складу ТСК увійшли 15 народних депутатів з усіх фракцій та груп. Комісію очолив Рустем Умєров з “Голосу”.