29 вересня
Завантажити ще

Зеленський розкритикував президента Бразилії через нейтральність до війни в Україні

Зеленський розкритикував президента Бразилії через нейтральність до війни в Україні
Фото: facebook.com/jairmessias.bolsonaro

Володимир Зеленський дав інтерв'ю бразильському телеканалу Globo. Це перша розмова президента з латиноамериканським ЗМІ після початку повномасштабного нападу Росії, повідомили 20 липня у Офісі президента.

Зеленський розкритикував президента Бразилії Жаїра Болсонару за нейтральне ставлення до війни в Україні. Він запевнив, що сказав про це під час недавньої телефонної розмови.

- Я не підтримую його позицію нейтральності. Я не вважаю, що у війні у світі можна бути нейтральним. Давайте уявімо Другу світову війну. Так, багато лідерів спочатку були нейтральними. Це дало можливість фашизму з’їсти половину Європи, а потім йти все далі і далі. А потім всю Європу захопити через те, що була нейтральність. Не можна сказати: "Я готовий бути посередником". Посередником у чому? Посередником між ким і ким? 

Тут війна не між Росією і Україною, а війна Росії проти народу України. Вони на нашій території, ми не зустрілись посередині. Одна країна вісім років тому захопила частину нашої території. І було багато людей, хто хотів бути посередником і бути нейтральними. І завдяки тому дозволили почати і другу хвилю захоплення. Ось що таке нейтральність. Я сказав про це президентові, - пояснив свою критику Володимир Зеленський.

Повна версія інтерв'ю бразильському телеканалу вийде в неділю.

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову із бразильським колегою Жаїром Болсонару 18 липня. Зокрема, вони обговорили поновлення експорту українського зерна.