Завантажити ще

Виступ Венедиктової у Раді: Не можу піти, не сказавши спасибі колегам

Виступ Венедиктової у Раді: Не можу піти, не сказавши спасибі колегам
Фото: t.me/yzheleznyak

Ірина Венедиктова опублікувала відео свого виступу у парламенті на сторінці у Фейсбук. Генпрокурор, згоду на звільнення якого надала Верховна Рада, заявила, що не трималась за крісло. За словами Венедиктової, вона пишається системою прокуратури, яку сьогодні залишила.

Солдат в окопі не має сумніватися у владі – я не трималась за крісло. Верховна Рада підтримала рішення Президента.

Найголовніше у державі - це люди і інституції, яку роблять державу державою! 

На сьогоднішній день найголовніша мета - це якнайшвидша перемога у війні. 

Потім - побудова нової держави, держави верховенства права і демократії. 

Я пишаюсь тією системою прокуратури, яку сьогодні я залишаю. Результат, який ми показали, став можливий завдяки реформі Президента, яку ми провели протягом двох років і яка стала безпрецедентним прикладом успіху. Вперше за 30 років перезавантаження відбулося на всіх рівнях прокуратури. Це оцінили і міжнародні партнери. 

І наша стабільна інституція з гідністю прийняла найважчий виклик російської агресії. Прокурори стали на бій за справедливість заради жертв жахливих воєнних злочинів. Українська система правосуддя вже розпочала виносити вироки тим, хто вбивав, обстрілював і грабував. 

Ми створили міцну міжнародну юридичну коаліцію: 18 держав ведуть національні розслідування, найбільша Спільна слідча група на базі Євроюсту із 6 країн і вперше в історії Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду працює єдиним механізмом на результат. Ми встановили плідну оперативну співпрацю із командою Прокурора МКС Каріма Хана і підтримуємо його незалежне розслідування, щоб справи про російські звірства в Україні були якнайшвидше розглянуті в Гаазі. З нами на землі французькі місії, експерти АСА, створеної для нас США, ЄС та Великобританією, рада військових фахівців. Ця комплексна машина має продовжувати працювати заради подолання безкарності. 

Я дякую всім за віддану працю в інтересах України. Всім, хто не зрадив присязі і є професіоналом своєї справи. Прокурорам, з якими ми разом довели, що недоторканих більше не існує, прокурорам, які боролися із зовнішніми і внутрішніми ворогами, з якими ми працювали за новими пріоритетними спеціалізаціями - ювеналам, екологічним, кіберфахівцям, тим, з ким ми захищали мільярдні інвестиції. Держслужбовцям і тим, хто допомагав прокуратурі працювати і жити щодня. Я вдячна тим нашим, хто пішов обороняти рідну землю. 

Я рада, що сьогодні держава одержала нарешті антикорупційного прокурора, який очолить цей надважливий напрям. 

Я не можу піти, не сказавши спасибі колегам із всіх правоохоронних органів, які я мала честь координувати. Керівникам, слідчим, оперативникам. Я вдячна нашому профільному комітету ВР, з яким ми разом рухали багато ініціатив. Вдячна тим, хто довірив мені цю роботу-місію, і пишаюсь, що в мене були ці понад два важливих роки і можливість міняти осі. 

Все буде Україна.

Володимир Зеленський 17 липня усунув голову СБУ Івана Баканова та Генпрокурора Ірину Венедиктову від своїх посад. 19 липня Верховна Рада підтримала їхнє звільнення.