Завантажити ще

В Офісі президента пояснили усунення Баканова та Венедиктової засиллям зрадників в органах

В Офісі президента пояснили усунення Баканова та Венедиктової засиллям зрадників в органах
Фото: Синица Александр / УНИАН

Заступник голови Офісу президента України Андрій Смирнов пояснив, з чим пов'язані рішення Володимира Зеленського щодо усунення з посад глав Служби безпеки України Івана Баканова та Офісу генпрокурора України Ірини Венедиктової. За його словами, від цих керівників тривалий час очікувалася робота з очищення відомств від зрадників та колабораціоністів. Але динаміка, з якою виявлялися вороги держави у силових структурах, змусила президента піти на такий крок. Про це він розповів в ефірі національного телемарафону.

- Зараз про звільнення цих посадових осіб не йдеться. Йдеться про те, що генерального прокурора усунули з посади, а голову СБУ тимчасово усунули від виконання обов'язків. …Ми всі досить довго чекали на конкретніший радикальний результат від керівників цих двох органів щодо очищення цих органів від колаборантів та зрадників. Втім, на шостому місяці війни ми продовжуємо виявляти цих людей. І для того, щоб унеможливити потенційний вплив цих двох посадових осіб на кримінальні провадження, які розслідуються стосовно і працівників СБУ, і прокурорів, президент ухвалив ці рішення... Але динаміка, з якою постійно виникають вороги держави у ключових правоохоронних органах, змусила президента прийняти такі тимчасові заходи, – сказав він в ефірі національного телемарафону.

За його словами, будуть проведені службові перевірки та розслідування, за їхніми результатами президент ухвалить рішення про подальшу долю Баканова та Венедиктової.

– Питання може виникнути до них персонально (за результатами цих перевірок). Будь-які питання можуть виникнути до будь-кого. Це нормально, – додав він.

17 липня президент України Володимир Зеленський усунув з посади генпрокурора Ірину Венедиктову. Іншим указом виконання обов'язків генпрокурора покладено на Олексія Симоненка. Крім того, Зеленський усунув з посади голову СБУ Івана Баканова за статтею 47 Дисциплінарного статуту Збройних сил України «Невиконання (неналежне виконання) службових обов'язків, яке спричинило людські жертви або інші тяжкі наслідки або спричинило загрозу наступу таких наслідків».

Після публікації цих указів у вечірньому зверненні Зеленський зазначив, що станом на 17 липня зареєстровано 651 кримінальне провадження щодо державної зради та колабораційної діяльності працівників органів прокуратури, органів досудового розслідування, інших правоохоронних органів. У 198 кримінальних провадженнях вже повідомлено про підозру. Зокрема, понад 60 працівників органів та СБУ залишилися на окупованій території та працюють проти України.