27 травня
Завантажити ще

Омбудсмен Лубінець засудив італійське ЗМІ за відео з мамою загиблої Лізи

Омбудсмен Лубінець засудив італійське ЗМІ за відео з мамою загиблої Лізи
Фото: instagram.com/l.i.z.i.love

Лубинець – за новий закон про ЗМІ

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець виступив за ухвалення нового закона про медіа. Так він відреагував на скандал з італійськіми журналістами, які зробили відео з мамою загиблої у Вінниці дівчинки.

- Парламент повинен розглянути і ухвалити новий закон про медіа, який допоможе у дотриманні принципів свободи слова та врегулює низку відносин, які наразі знаходяться поза правовим полем, - написав він на своїй сторінці у Фейсбук.

На думку Лубінця, повинна існувати “дієва інституція”, яка б могла реагувати на подібні порушення.

Як Уповноважений Верховної Ради з прав людини він наголосив, що громадяни які стали жертвами, повинні бути захищені від “надмірної уваги натовпу”, а медіа повинні зважувати не тільки на резонанс, який отримає матеріал, а й на шкоду, яку може бути нанесено постраждалому та його близьким.

Дмитро Лубінець також заявив, що його представник у Вінницькій області відвідає Ірину Дмітрієву та керівництво вінницької лікарні.

Комісія з журналістської етики – за службове розслідування у лікарні

Неправительственная организация “Комісія з журналістської етики” заявила, що категорично засуджує такі підходи до висвітлення теми людей, що втратили рідних, самі зазнали поранень чи будь-яких інших травм, у тому числі психологічних. 

- Фокусування уваги світової спільноти на терористичних атаках росії на цивільне населення України … не повинно завдавати додаткового болю та страждань усім постраждалим  внаслідок російської воєнної агресії, ретравмувати їх, - йдеться у заяві.

Журналісти повинні зважати не лише на бажання людини дати інтерв’ю, але й на реальний стан людини. Його можуть оцінити лише лікарі та психологи.  

Комісія закликала адміністрацію лікарні провести службове розслідування щодо тих, хто надавав дозвіл на допуск знімальної групи до  постраждалої. МОЗ разом із журналістською спільнотою - виробити правила допуску журналістів у лікарні. Міжнародні журналістські організації - засудити неетичну поведінку італійського телеканалу. А українську журналістську спільноту - повернутися до теми надання прескарт, щоб розмежувати журналістів та блогерів.

Довідка

Ввечері 16 липня у соцмережах зʼявилося відео з Іриною Дмітрієвої, яка постраждала внаслідок ракетного удара по Вінниці. Її 4-річна донька Ліза загинула.

Відео в реанімаційному відділенні зняв фіксер італійського телеканала RAI News 24 Антон Кудінов та виклав на своїй сторінці у Фейсбук. Інтерв’ю записувала кореспондентка RAI News 24 Лаура Танґерліні. Журналісти дали в руки постраждалої телефон з відео ще живої дівчинки і фіксували на камеру реакцію жінки та на звістку про смерть власної дитини. 

Дружина брата Ірини у коментарі "КП в Україні" запевнила, що родичі не давали згоду на проведення зйомки та розповсюдження відео. Заступник голови Офіса президента Кирило Тимошенко припустив, що жінка ще могла не знати про загибель доньки. 

Новини по темі: Вінниця Журналісти ЗМІ