Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Тихановська пояснила мовчання білорусів: Виступаєш відкрито проти війни – одразу у в'язницю

Тихановська пояснила мовчання білорусів: Виступаєш відкрито проти війни – одразу у в'язницю
Фото: t.me/tsikhanouskaya

Білоруси відкрито не виступають на захист України у війні з Росією, бо це неефективно. Про це в інтерв'ю "КП в Україні" заявила лідер білоруської опозиції Світлана Тихановська і підкреслила, що в країні є підпільний антивоєнний рух.

- Затриманих партизанів, які зупиняли потяги, можуть засудити до страти... Щодня – нові і нові арешти. І це є наша реальність. Але навіть у таких важких умовах люди діють та розуміють, на що йдуть. Виступаєш відкрито – одразу у в'язницю. Зараз відкритість є абсолютно неефективною: таким чином ми втрачаємо актив і людей, які готові щось робити. Нині набагато ефективніше підпілля: партизанські акції та саботаж, аніж відкритий протест, - заявила Тихановська. 

Як приклад підпільного руху Тихановська навела телеграм-канал «Бєларуський Гаюн» (@Hajun_BY), який дає правдиву інформацію про війну в Україні та спростовує російські фейки та акцію білоруських матерів, які залишали у публічних місцях дитячі іграшки з плакатами проти війни та російської агресії. 

Тихановська попросила не ототожнювати білоруський народ з режимом Лукашенка і запевнила, що більшість білорусів не підтримують війну.

- 24 лютого ми опинилися у новій реальності і одразу стали ворогами в очах українців. Але це невигідно обом нашим народам, ми повинні підтримувати один одного. На жаль, так вийшло, що режим Лукашенка, який захопив владу в Бєларусі, став агресором, і ставлення як до агресора поширилося на всіх бєларусів. Слово Бєларусь не дорівнює режиму Лукашенка. Бєларусь – це бєларуський народ, який 2020 року зажадав, щоб Лукашенко пішов, і ось уже два роки продовжує боротися за звільнення від нього. Лукашенко – не Бєларусь, він узурпував владу за підтримки Росії. Нам потрібно це чітко розмежувати, тоді, і нам буде легше допомагати вам, - заявила Тихановська. 

Світлана Тихановська виїхала з Білорусі в 2020 році. Зараз знаходиться у Литві. У травні в Києві відкрилося представництво Офісу Світлани Тихановської.