Завантажити ще

Україна попросила допомогти евакуювати півтисячі людей із Святогірської Лаври

Україна попросила допомогти евакуювати півтисячі людей із Святогірської Лаври
Фото: facebook.com/svlavra

У Святогірськії Лаврі знаходяться до 600 мирних жителів, близько 100 ченців відмовляються залишати її територію. Про це повідомило Головне управління розвідки МО України.

- Україна працює над встановленням режиму припиненням вогню та організацією гуманітарного коридору до Святогірської Лаври, що знаходиться на березі річки Сіверський Донець Донецької області. На сьогодні Святогірська Лавра піддається постійним артилерійським обстрілам з боку російських військових… 

Щоб запобігти можливим провокаціям та зберегти людські життя Україна готова долучити міжнародних посередників для сприяння в організації гуманітарного коридору, - йдеться у Телеграм-каналі воєнної розвідки.

У ГУР зазначили, що мирні жителі не змогли евакуюватися через активні бойові дії і звернулись з проханням про організацію безпечного коридору. Близько 70% з них – паломники та місцеві мешканці, які намагались знайти притулок від обстрілів. 

Близько 100 ченців відмовляються залишати територію Лаври. Частина з них через поранення, вік та хвороби знаходяться у важкому стані, що унеможливлює їхню евакуацію. Для них організовується доставка гуманітарних вантажів – їжі, води та медикаментів. 

1 червня Святогірська Лавра у місті Святогірськ Краматорського району Донецької області піддалась артилерійському обстрілу російських окупаційних військ. Загинули архімандрит Галактіон, монах Аристоклій та монахиня Варвара. Кілька священиків отримали важкі поранення.

Лавра – це назва деяких монастирів, що мають особливе історичне та духовне значення. В Україні статус Лаври мають чотири монастирі – Києво-Печерська, Почаївська, Святогірська, Унівська. В РФ такий статус мають лише два монастирі.

Міноборони Росії 6 червня заявило про завершення захоплення Святогірська. 14 червня міському голові Святогірська Володимиру Бандурі, який перейшов на бік бойовиків так званої "ДНР", заочно оголосили про підозру у держзраді в умовах воєнного стану.