Завантажити ще

Малюська: Ахметов більше не підпадає під критерії визнання олігархом

Малюська: Ахметов більше не підпадає під критерії визнання олігархом
Фото: facebook.com

Мільярдер Рінат Ахметов вийшов з-під двох критеріїв визнання олігархом після виходу з медіабізнесу та залишення депутатського мандату його бізнес-партнером Вадимом Новинським. Тепер він нібито не має політичного впливу та не володіє медійними активами. Про це міністр юстиції Денис Малюська сказав у ході дискусії "ОПОРА. Live".

- Новинський був прямим зв'язком для того, щоб визнати олігархом Ахметова. Тому що вони є бізнес-партнерами, а пан Новинський як народний депутат є політичною фігурою. Тому відмова від мандата прибрала прямий зв'язок Ахметова з парламентом і найочевиднішу ознаку його участі у політичному житті, – сказав міністр.

У той же час Малюська припустив, що Ахметов, можливо, відмовився від медіаресурсів не остаточно.

- Це моя суб'єктивна думка, не можу стверджувати, що це так, але здається, що юридично це "нога у дверях" для того, щоб не закрити собі повністю юридичні механізми повернення у бізнес, - вважає Малюська.

Він зазначив, що мільярдер не зміг продати свій медіабізнес в умовах війни і лише передав державі ліцензії своїх ЗМІ.

Раніше Ахметов оголосив про вихід інвестиційної компанії SCM із медійного бізнесу в Україні. "Медіа Група Україна" відмовиться на користь держави від усіх ефірних та супутникових телевізійних ліцензій каналів та від ліцензій друкованих медіа. Крім того, компанія припиняє діяльність онлайн-медіа МГУ. Таке рішення продиктоване законом про деолігархізацію, що набуває чинності.