18 травня
Завантажити ще

Володимир Зеленський заявив, що переговори у Стамбулі дали певний прогрес

У переговорах України та Росії щодо безпечного експорту зерна з наших портів відзначається певний прогрес. Про це заявив президент Володимир Зеленський у новому зверненні до українців.

– Якщо вдасться зняти російську загрозу судноплавству у Чорному морі, це зніме гостроту світової продовольчої кризи. Українська делегація мені доповіла, що є певний прогрес. Найближчими днями погодимо деталі із генеральним секретарем ООН, - повідомив президент.

Як зазначив голова держави, успішне вирішення цієї ситуації потрібне не лише Україні, а й усьому світу. Київ зі свого боку докладає значних зусиль.

- Ми справді докладаємо значних зусиль, щоб відновити постачання продовольства на світовий ринок. І я вдячний Організації Об'єднаних Націй та Туреччині за відповідні зусилля. Успіх цієї історії потрібен не лише нашій державі, а й, без перебільшення, усьому світу, – зазначив Зеленський.

Переговори України та Росії щодо безпечного експорту зерна з чорноморських портів відбулися 13 липня у Стамбулі. Вони тривали близько 1,5 години та проходили за участю делегацій Туреччини та ООН. За підсумками зустрічі генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що Росія заздалегідь погодилася на перемир'я для експорту зерна з України. Він висловив сподівання, що відповідну угоду сторони підпишуть вже наступного тижня.