Завантажити ще

Білл Гейтс віддасть на благодійність майже всі свої гроші та перестане бути багатієм

Білл Гейтс віддасть на благодійність майже всі свої гроші та перестане бути багатієм
Фото: facebook.com/BillGates

Білл Гейтс має намір передати своєму благодійному фонду майже всі особисті кошти. Про це співзасновник Microsoft заявив у Твіттері.

- Дивлячись у майбутнє, я планую віддати фонду практично всі свої статки. Я зрушу вниз і, зрештою, вийду зі списку найбагатших людей світу, - написав він.

66-річний Гейтс пояснив, що "великі кризи нашого часу вимагають від нас робити більше".

Фонд Gates Foundation планує збільшити витрати з 6 мільярдів доларів на рік до 9 мільярдів до 2026 року.

- Щоб зробити це збільшення можливим, я перераховую 20 мільярдів доларів у пожертвування фонду цього місяця, - зазначив Білл Гейтс.

Гейтс заявив, що за останні кілька років у світі сталося "кілька великих глобальних невдач". Серед них – пандемія, війна в Україні, зміна клімату, крок назад з боку США у питаннях ґендерної рівності та здоров'я жінок.

Білл та Мелінда Гейтс заснували свій благодійний фонд Gates Foundation у 2000 році. Половина ресурсів надійшла від інвестора Уоррена Баффета. У 1996-2007 та 2009-2016 роках Гейтс був найбагатшою людиною планети за версією журналу Forbes. Він є одним із рекордсменів за розміром коштів, переданих на благодійність.

У 2010 році Білл та Мелінда Гейтс, а також Уоррен Баффетт підписали «Клятву дарування». Вони зобов'язали пожертвувати не менше половини свого статку на благодійність.