30 травня
Завантажити ще

Глава МЗС Германії вважає неможливими переговори з РФ

Глава МЗС Германії вважає неможливими переговори з РФ
Фото: POOL/REUTERS

Вести переговори з тим, хто не готовий домовитися навіть із Червоним Хрестом щодо евакуації цивільного населення, неможливо. Таку думку міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок висловила в інтерв'ю журналу Stern.

- Про що можна вести переговори з тим, хто не готовий навіть домовитися з Міжнародним комітетом Червоного Хреста щодо створення гуманітарних коридорів для евакуації цивільного населення, - наголосила Бербок.

Вона також вважає неправильним заклик низки німецьких інтелектуалів та знаменитостей до негайного припинення вогню та проведення переговорів.

- На місці українців я сприйняла б цей лист як наївний, збиваючий з пантелику, зарозумілий. Яке право має міністр закордонних справ саме Німеччини вирішувати за Україну, яку частину своєї території вона має віддати, скільки мільйонів її громадян мають підкоритись російському пануванню? – зазначила Бербок.

Вона також запевнила, що з початку війни вона не мала прямих контактів з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим.

- Мені хотілося б сказати: "Ну, давай, Сергію, домовлятимемося про мир", але сумніваюся, що у Лаврова все ще є подібні повноваження від російського керівництва, - зізналася Бербок.

Вона додала, що на сьогодні невідомо, яку роль Лавров відіграє сьогодні у питаннях перемир'я та припинення війни.

Глави МЗС ФРН та Росії були присутні на саміті міністрів закордонних справ "Групи двадцяти" (G20) на Балі. Через Лаврова вперше за багато років не було зроблено традиційне фото на початку заходу.