Завантажити ще

Українські порти прийняли перші іноземні судна

Українські порти прийняли перші іноземні судна
Фото: facebook.com/navy.mil.gov.ua

Після звільнення від росіян острова Зміїний до українських портів прибули перші вісім іноземних суден за агропродукцією. Про це повідомляє прес-служба Військово-морських сил України.

- За зверненням Міністерства інфраструктури України, Військово-Морські Сили ЗС України приєдналися до організації забезпечення перевезень цивільними судами агропродукції через гирло Бистре суднового проходу річки Дунай-Чорне море. Перші вісім іноземних суден уже прибули до портів України, – зазначено у повідомленні.

Як зазначили у відомстві, використання зазначеного каналу стало можливим завдяки визволенню українськими силами острова Зміїний.

– Саме острів має стратегічне значення, оскільки дозволяє контролювати надводну та частково повітряну обстановку на півдні України, чим і користувався окупант, блокуючи рух цивільних суден у південній частині нашої країни, – наголосили у ВМС.

Також українська сторона нагадала, що через блокування Росією Чорного моря в українських портах було заблоковано мільйони тонн українського зерна, що могло призвести до світової кризи. Деякі українські порти досі залишаються у блокаді РФ.