2 червня
Завантажити ще

Рада перевірить усіх депутатів, які виїхали з України під час війни

Рада перевірить усіх депутатів, які виїхали з України під час війни

Верховна Рада створить тимчасову слідчу комісію, яка займатиметься перевіркою народних депутатів, які залишили Україну під час війни. Члени комісії мають встановити, чому парламентарії виїхали за кордон. Про це заявив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук у коментарі " Інтерфакс-Україна ".

- Думаю, що найближчим часом буде ініційовано створення тимчасової слідчої комісії, яка зможе визначити всі факти їхнього перебування не на території України, причини цього – та рекомендувати відповідні рішення для ухвалення у Верховній Раді. Тому зараз ми на шляху до того, щоб депутати, які не виконують своїх функціональних обов'язків, не мали змоги працювати у стінах українського парламенту, - заявив Стефанчук.

Як зазначив речник Ради, нардепам, які не беруть участь у пленарних засіданнях Ради або в засіданнях комітетів, заробітна плата не виплачується. Те саме стосується і їхніх помічників.

- Якщо є такі парламентарі, щодо яких відкрито кримінальні провадження, то ми вже відкликали їх з посад у комітетах. Це, зокрема, пан Медведчук та пан Ковальов, - зазначив він.

На початку червня на розгляд Ради внесли законопроект, яким пропонується спростити нардепам процес виїзду за кордон. Автори документа пропонують у період воєнного стану дозволяти парламентарям працювати за межами України лише у разі службового відрядження, оформленого в установленому порядку.