Завантажити ще

Рідні захисників "Азовсталі" вирішили поки не розповідати про тортури у російському полоні

Рідні захисників
Фото: t.me/UkraineMediaCenterKyiv

Родичі захисників "Азовсталі" вирішили не розповідати про тортури у російському полоні, щоб не нашкодити ще не звільненим. Про це повідомила сестра командира 36-ї бригади морської піхоти Сергія Волинського Тетяна Харько, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

- Суспільство дуже цікавить, чи катували наших воїнів у полоні. Ми утримаємось від коментарів із цього приводу. Тому що ставимо у пріоритет безпеку захисників, які поки що залишаються в полоні. Звільнені захисники розкажуть про те, через що вони пройшли, коли будуть готові до цього, – сказала вона на брифінгу в Києві.

Харько попросила журналістів поважати почуття тих, хто повернувся з полону, оскільки їм необхідні фізична та психологічна реабілітація. Усі звільнені 29 червня спрямовані на лікування до лікарень.

Захисники металургійного комбінату, які перебувають у російському полоні, роблять заяви під тиском, розповіла Марина Кравцова – дружина командира підрозділу «Ведмеді», який входить до складу полку «Азов».

- Заяви, які роблять наші хлопці на відео, зроблено під тиском. Ми не маємо реагувати на ці ворожі провокації. Нам слід розуміти, що зараз устами наших хлопців каже ворог, – сказала вона.

Кравцова зазначила, що з «ворожих джерел» відомо, що бійці підрозділу «Ведмеді» «перебувають окремо, вивезені у невідомому напрямку».

- Є інформація, що справу підрозділу «Ведмеді» вже передано до суду «ДНР», і їм буде інкриміновано найвищий захід покарання – це смертна кара, – заявила вона.

Марина Кравцова зазначила, що довгий час вважалося, що люди із підрозділу «Ведмеді» загинули. Вона також наголосила, що згідно з Женевськими конвенціями, родичі всіх військовополонених мають право знати їх місцезнаходження та мають право на листування.

Катерина Прокопенко, дружина командира захисників Маріуполя Дениса Прокопенка, додала, що захисники Маріуполя погодилися на вивезення з "Азовсталі" з умовами зв'язку з рідними, а Червоний Хрест двічі на тиждень відвідуватиме їх.

Наприкінці червня Координаційний штаб із поводження з військовополоненими провів найбільший обмін військовополоненими з початку повномасштабного російського вторгнення. Було звільнено 144 захисники України, у тому числі 43 військовослужбовці полку "Азов".

Президент Володимир Зеленський 6 червня заявив, що в російському полоні перебувають понад 2,5 тисячі захисників Маріуполя. За словами глави держави, Росії невигідно застосовувати тортури проти захисників Маріуполя, тому що вони стали «публичними полоненими». За інформацією "Української правди", з території Азовсталі вийшли 2449 захисників, їх утримують в окупованій Оленівці.

За даними ЗМІ, фізичного тиску на полонених не чинили, на відміну психологічного.