Завантажити ще

Правоохоронці відкрили кримінальну справу за інформацією екс-омбудсмена Денисової про сексуальні злочини

Правоохоронці відкрили кримінальну справу за інформацією екс-омбудсмена Денисової про сексуальні злочини
Фото: investigator.org.ua

Силовики вже встановили особи трьох російських військових, які ґвалтували українців на території Київської та Чернігівської областей. Про це заявила заступник міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко в інтерв'ю "Укрінформ".

- Якщо говорити про сексуальні злочини, то правоохоронці вже встановили трьох осіб серед російських окупантів, які чинили сексуальне насильство щодо цивільних на території України. Два із цих випадків були на Київщині, один – на Чернігівщині, - повідомила Павліченко.

Також чиновниця прокоментувала скандал із звільненою омбудсменом Людмилою Денисовою. За її словами, правоохоронці порушили кримінальні справи щодо всіх фактів насильства, про які поінформувала екс-омбудсмен.

– Щодо інформації, яку оприлюднила екс-омбудсмен Денисова, – за всіма цими фактами слідчі підрозділи Нацполіції відкривали кримінальні провадження. Розголошувати докладніші дані у рамках слідства, яке наразі проходить у поліції щодо фактів, про які заявляла Денисова, я не можу. Але там збирається доказова база, – сказала вона.

Як зазначила Павліченко, інформація, яку оприлюднила Денисова, розголошувалась за результатами роботи гарячої лінії при Офісі омбудсмена. Поліцейські відкрили за всіма цими фактами одну кримінальну справу та проводять певні дії, щоб отримати та долучити до доказової бази всі дані, які знаходяться в Офісі омбудсмена.

Що стосується діяльності колишнього Уповноваженого ВР з прав людини щодо "вигаданих історій" про насильства, Павліченко повідомила, що розслідуванням займеться орган, який визначить прокуратура.