Завантажити ще

На Зміїному острові підняли прапор України після чотирьох місяців окупації (оновлено)

На Зміїному острові підняли прапор України після чотирьох місяців окупації (оновлено)
Фото: ЗСУ (архівне)

Військову операцію на Зміїному острові завершили, там вже встановили український прапор. Про це на брифінгу повідомила начальниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталя Гуменюк.

- Прапор України на острові Зміїний вже встановлено. Військова операція завершена. Наразі ця територія знову повернута під юрисдикцію України, - заявила вона.

Пізніше Гуменюк пояснила, що прапор доставили на острів гелікоптером, його пізніше встановлять військові. Інформацію про підняття прапору слід сприймати фігурально.

- На острів ніхто не висаджувався. То хто його встановлюватиме, встромлятиме, підійматиме? І ніхто не буде ризикувати людьми заради фото для ЗМІ, - заявила Гуменюк у коментарі CNN.

Острів розташований уздовж основних морських шляхів до Одеси та портів, що прилягають до неї. Російська армія його захопила в перший день війни. Останній місяць ЗСУ методично били по позиціях росіян на Зміїному. 30 червня міністерство оборони Росії оголосило про виведення своїх військ з острова Зміїний у якості "жеста доброї воли". Насправді ж українська армія вибила їх з острова.