28 травня
Завантажити ще

Україна розірве із Сирією дипломатичні відносини через визнання “Л/ДНР”

Україна розірве із Сирією дипломатичні відносини через визнання “Л/ДНР”
Фото: ANJCI ALL OVER / flickr.com

Україна розірве із Сирією дипломатичні відносини, запровадить торговельне ембарго та накладе санкції. Про заходи через визнання незалежності так званих "ДНР" і "ЛНР" озвучили в МЗС.

- У відповідь на цей недружній акт Україна заявляє про розрив дипломатичних відносин з Сирією без розриву консульських відносин відповідно до статті 2 Віденської конвенції про консульські зносини 1963 року. Українська сторона також розпочинає процедуру запровадження торговельного ембарго відносно Сирії, а також накладення інших санкцій щодо сирійських юридичних та фізичних осіб, - йдеться у заяві, опублікованій на сайті міністерства 30 червня.

Визнання “незалежності” ОРДЛО назвали недружнім актом, посяганням на суверенітет та територіальну цілісність України, грубим порушенням українського законодавства й Статуту ООН.

– Не маємо сумнівів, що сирійський режим намагається надати псевдосуб’єктності російським окупаційним адміністраціям на Донеччині та Луганщині на замовлення своїх кураторів у Кремлі, – додали у МЗС України.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба сказав, що Україна максимально жорстко реагує на будь-які спроби підірвати суверенітет та територіальну цілісність України і захищає національні інтереси всіма доступними способами, у тому числі й на дипломатичному фронті.

У МЗС зазначили, що ще у 2016 році Україна закрила посольство у Дамаску, а у 2018 році наказала закрити посольство Сирії у Києві. Причиною стали злочини режиму Башара Асада проти сирійського народу. Наразі питаннями українців у Сирії займається посольство у Лівані.

29 червня сирійська державна агенція SANA повідомила про рішення Сирії визнати незалежність тимчасово окупованих територій України в Донецькій та Луганській областях. Президент Володимир Зеленський у традиційному вечірньому зверненні того ж дня заявив, що Україна не матиме жодних відносин із Сирією. Він заявив, що Росія видавила із Сирії таке повідомлення, і назвав це нікчемною історією.

16 червня ватажок так званої "ЛНР" Леонід Пасічник заявив, що Сирія та "ряд інших країн" готові визнати "незалежність" окупованих Росією територій Донбасу.

Росія визнала незаконні "республіки" на окупованій території України 21 лютого.

Крім Росії та Сирії, так звані “ДНР” та “ЛНР” визнали невизнані Південна Осетія (2014 року) та Абхазія (2022-го).

Новини по темі: Сирія МЗС України