18 серпня
Завантажити ще

Президент ввів у дію рішення РНБО про створення реєстру олігархів

Президент ввів у дію рішення РНБО про створення реєстру олігархів
Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про реєстр олігархів. Про це йдеться у відповідному указі президента від 29 червня.

Документ затверджує порядок його формування та ведення реєстра. Так, він буде вестись в електронній формі державною мовою. До нього не вноситимуть дані, які містять державну таємницю та службову інформацію.

Дані про олігархів, які вносяться до реєстру, не можуть бути визнані конфіденційними. Вони будуть включати в себе ПІБ, дату і місце народження, ідентифікаційні дані, реквізити паспортів та інше, а також обґрунтування визнання особи олігархом.

До реєстру будуть вносити згідно рішенню Ради нацбезпеки і оборони.  При цьому РНБО буде попереджати потенційних олігархів про внесення у реєстр за десять днів. Виключати з реєстру будуть також за рішенням РНБО.

До реєстру олігархів будуть мати  доступ декларанти, реєстратори, співробітники подання і адміністратора реєстру, а також голова, секретар і члени РНБО, посадові особи і працівники інших державних органів.

РНБО схвалила положення про реєстр олігархів в травні цього року. Сам закон про олігархів був прийнятий Верховною Радою у вересні 2021 року. Документ крім усього іншого передбачає створення спеціального реєстру.