Завантажити ще

ГУР повідомило про звільнення перших 95 захисників «Азовсталі» з полону

ГУР повідомило про звільнення перших 95 захисників «Азовсталі» з полону
Фото: t.me/DIUkraine

Україна та Росія провели найбільший обмін військовополоненими за чотири місяці війни. Про це повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

- Це найбільший обмін із самого початку повномасштабного російського вторгнення. Зі 144 звільнених – 95 захисників «Азовсталі». Серед них 43 - військовослужбовці полку «Азов», - сказано у телеграм-каналі відомства.

Загалом звільнено:

59 бійців Національної гвардії;

30 - Військово-морських сил;

28 – Збройних сил України;

17 – Державної прикордонної служби України;

9 – Територіальної оборони;

1 – Національної поліції України.

З них 23 офіцери та 69 військовослужбовців сержантського та старшинського складу. Найстаршому зі звільнених – 65 років, наймолодшому – 19.

Більшість звільнених українців мають тяжкі ушкодження: вогнепальні та улламкові поранення, вибухові травми, опіки, переломи, ампутації кінцівок. Усі вони отримують належну невідкладну медичну та психологічну допомогу.

- 43 військовослужбовці полку "Азов" уже вдома! - підтвердили у телеграм-каналі "АЗОВ - Маріуполь".

Ватажок так званої "ДНР" Денис Пушилін написав, що "144 бійці Донецької Народної Республіки та Російської Федерації ми повертаємо додому". За даними російських телеграм-каналів, обмін стався у Запорізькій області.

Асоціація сімей захисників «Азовсталі» повідомила, що на обміні були присутні представники їхнього штабу Тетяна Харько та Катерина Попова.

Захисники Маріуполя почали виходити з «Азовсталі» 16 травня та потрапили на непідконтрольну Україні територію. Заступник міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що реалізований сценарій з подальшим обміном був єдиним можливим, оскільки військовим шляхом деблокувати Маріуполь Україна поки що не може.

Фото
Фото
29 Червня22:06