Завантажити ще

У Кривому Розі запропонували нові назви вулиць: замість Пушкіна та Єсеніна - Байдена та Дудаєва

У Кривому Розі запропонували нові назви вулиць: замість Пушкіна та Єсеніна - Байдена та Дудаєва
Фото: facebook.com/OleksandrVilkul

У Кривому Розі зникнуть усі назви, пов'язані з Росією та Білоруссю. Про це у середу, 29 червня, повідомив голова військової адміністрації міста Олександр Вілкул.

- У Кривому Розі не буде жодних «московських», «бурятських» та інших вулиць, площ, парків та скверів, пов'язаних із державою-агресором росією та білоруссю! Усього 193 назви, - написав він у Фейсбуці російською мовою.

Вілкул додав, що у місті з'являться вулиці, сквери та площі на честь військових частин, Героїв України, видатних українських та іноземних діячів, українських міст і традицій.

За словами голови військової адміністрації, робоча група завершила підготовку до перейменування. До її складу увійшли керівники міськвиконкому та районів, представники громадськості, науковці й краєзнавці. На першому етапі перейменують вулиці, пов'язані з російськими та білоруськими географічними назвами.

З 1 по 30 липня мешканці вулиць, що підлягають перейменуванню, можуть ознайомитись із переліком запропонованих назв. Свої варіанти вони можуть надіслати районній раді. 15-31 серпня назви обговорять із райвиконкомами. Обрані назви райвиконкоми направлять до міської ради.

Так, робоча група запропонувала перейменувати вулицю Пушкіна на Джозефа Байдена, Єсеніна - на Джохара Дудаєва, Водоп'янова - на Бориса Джонсона, Лермонтова - на Павла Федосенка чи Великого Кобзаря, Волгоградську - на Вільної Ічкерії.

Інші запропоновані перейменування:

Білгородська - Волновахська

Біломорська - Джавелінів

Брянська - Авдіївська

Дагестанська - Іноземних добровольців

Кабардинська - Кримськотатарська

Калузька – Херсонська

Камчатська - Шейха Мансура

Пермська - Героїв оборони Харкова

Псковська - Бучанська

Російська – Короля Данила

Удмуртська - Інженерів

Купріна – 129-ї бригади територіальної оборони

Новосибірська - Чорнобаївська

Липецька - Байрактарів

Таганська - Правого сектора

20 квітня заступник начальника військової адміністрації Кривого Рогу Вікторія Третяк повідомила, що міськрада створить робочу групу щодо перейменування топографічних назв, пов'язаних із Росією. Завдання поставив Олександр Вілкул.

21 червня у додатку "Київ Цифровий" закінчилося голосування щодо перейменування міських об'єктів, назви яких пов'язані з Росією. 11 травня у Харкові перейменували три вулиці та район, пов'язані з РФ.