Завантажити ще

Тихановська записала відповідь Зеленському: Можете не переходити з української на російську

Тихановська записала відповідь Зеленському: Можете не переходити з української на російську
Фото: t.me/tsikhanousskaya

Лідер білоруської опозиції Світлана Тихановська записала звернення до Володимира Зеленського. Колишній кандидат у президенти Білорусі повідомила, що президент України може не переходити на російську мову, коли звертається до білорусів.

- Шановний президенте Зеленський, ви сказали, що білоруси за українців і це правда так. Ми розуміємо одне одного як ніколи раніше. І тому наступного разу, коли ви звертатиметеся до білорусів, ви можете не переходити з української мови на російську, - сказала Тихановська білоруською мовою.

Також Світлана Тихановська адресувала своє повідомлення уряду України та місцевій владі.

- І народ України, і народ Білорусі має свої національні інтереси. І тепер вони збігаються, бо обидва наші народи хочуть повернутися до мирного життя, позбутися російської окупації та остаточно перемогти диктатуру як явище. Наші народи зараз підтримують один одного, і завдання політиків – допомогти їм у цьому. Не роз'єднуватись тоді, коли це допоможе тільки ворогові. Білоруси зроблять усе можливе, аби допомогти Україні. Нам не потрібно нічого натомість, крім поваги до нашого шляху. Повага до нашого досвіду та нашого права бути собою - білорусами, - сказала вона.

Тихановська заявила, що без вільної України не може бути вільної Білорусі, а без вільної Білорусі – безпеки в Україні. За її словами, білоруські матері дзвонять у військові частини та вимагають не відправляти їхніх синів на війну проти українців.

26 червня Володимир Зеленський звернувся до громадян Білорусі у своєму традиційному вечірньому відеозверненні. Президент перейшов з української на російську і сказав, що влада втягує народ Білорусі у війну активніше, ніж у лютому та навесні. Він зазначив, що жителі Білорусі – не раби та не гарматне м'ясо і висловив упевненість у тому, що від простих людей залежить дуже багато.

21 червня Світлана Тихановська виступила на Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) у Страсбурзі. Вона повідомила, що понад дві тисячі громадян Білорусі затримали за протести проти війни в Україні. За її словами, білоруські партизани скоїли понад 80 актів саботажу, спрямованих проти російської армії. 1,5 тисячі добровольців із Білорусі борються на боці ЗСУ.