Лідери G7 на саміті у Баварії домовилися про наступні кроки на підримку України та для зупинення війни. Серед них - посилення антиросійських санкцій та передача нашій країні коштів, отриманих від підвищення мита на російський експорт. Про рішення G7 повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Лідери G7 узгодять та розширять санкції, щоб ще більше обмежити доступ РФ до ключових промислових ресурсів, послуг і технологій. Також під прицілом російські ланцюги постачання сектору оборони.
Досягнута домовленість, що гроші від підвищення мита на російський експорт будуть передані Україні. Лідери G7 «домагатимуться дозволу використовувати доходи, отримані від будь-яких нових мит на російські товари, на допомогу Україні, щоб гарантувати, що рф заплатить за війну». США запровадять для РФ більш високі тарифні ставки на понад 570 груп російської продукції вартістю приблизно 2,3 мільярда доларів.
Лідери G7 також готові обмежити доходи Росії, в тому числі від золота, другого за величиною експорту РФ після енергоносіїв. Сполучені Штати зроблять кілька ключових дій для виконання цих зобов'язань. Міністерство фінансів США ухвалить рішення про заборону імпорту нового золота в США, що перешкоджатиме участі РФ на офіційному ринку золота.
Будуть запроваджені санкції проти осіб, які несуть відповідальність за порушення прав людини, включаючи воєнні злочини, спроби змінити владу в Україні на нелегітимну та за крадіжку українського зерна.
G7 візьме на себе зобов’язання допомогти Україні покрити короткостроковий дефіцит бюджетного фінансування, включаючи зобов’язання Сполучених Штатів у розмірі 7,5 мільярда доларів. Лідери візьмуть довгострокові зобов’язання щодо забезпечення безпеки, а також фінансової, гуманітарної, військової та дипломатичної підтримки України. Нашу країну мають забезпечувати сучасним озброєнням та підтримувати оборону.
Саміт країн Великої сімки проходить у Баварії 26-28 червня. На зустріч у замку Ельмау до Альп прибули лідери США, Канади, Німеччини, Франції, Британії, Італії та Японії, а також президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та президент Євроради Шарль Мішель як представники від ЄС. Для ширшого формату запросили представників Індонезії, Індії, Сенегалу, Аргентини та ПАР.
Цей веб-сайт використовує cookies для покращення взаємодії з користувачем під час відвідування веб-сайту. Користування веб-сайтом означає згоду з його політикою cookies