27 вересня
Завантажити ще

Саміт G7: лідери посміялися з Путіна і заявлять про безстрокову підтримку України

Саміт G7: лідери посміялися з Путіна і заявлять про безстрокову підтримку України
Фото: Стефан Руссо/Пул через REUTERS

Підтримуватимуть Україну та відкриті для переговорів

Лідери країн G7 заявлять, що підтримуватимуть Україну "стільки, скільки це потрібно". Про це повідомило агентство Bloomberg із посиланням на чорновий варіант заяви із саміту в Баварії.

– Ми продовжимо надавати фінансову, гуманітарну, військову та дипломатичну підтримку Україні, а також підтримувати її стільки, скільки це потрібно, – наводяться витяги з документа.

Агентство підкреслило, що це формулювання важливе, оскільки члени G7 стурбовані затягуванням війни. При цьому Німеччина та Франція "натякнули, що вони можуть бути більш відкритими для ідеї про припинення вогню шляхом переговорів".

У документі йдеться про те, що лідери G7 розглядають можливість використання доходів від мит для підтримки України.

Джонсон: Спроба врегулювати конфлікт зараз дасть Путіну шанс

На сайті уряду Великобританії сказано, що у війні настав критичний момент і є можливість переламати її перебіг. Про це говорили прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон та президент Франції Еммануель Макрон на двосторонній зустрічі.

– Лідери обговорили кризу в Україні. Вони погодилися, що це критичний момент для конфлікту, і є можливість переламати хід війни. І прем'єр-міністр, і президент Макрон наголосили на необхідності підтримки України, щоб зміцнити свої позиції як у війні, так і в будь-яких майбутніх переговорах, - йдеться у повідомленні прес-служби.

Президент Макрон високо оцінив постійну військову підтримку України з боку прем'єр-міністра і лідери погодилися активізувати цю роботу. Борис Джонсон підкреслив, що будь-яка спроба врегулювати конфлікт зараз призведе лише до тривалої нестабільності та дасть Путіну ліцензію на маніпулювання як суверенними країнами, так і міжнародними ринками.

"Маємо показати, що ми жорсткіші, ніж Путін"

Під час обіду на полях саміту G7 світові лідери висміяли президента Росії Володимира Путіна. Неформальну бесіду опублікували у YouTube-каналі агентства AFP. Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон, сідаючи за стіл, запитав колег, що робити з піджаком. Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо відповів, що краще дочекатися офіційної спільної фотографії, а потім уже знімати піджаки.

- Але ж ми повинні показати, що ми жорсткіші за Путіна, - заперечив Джонсон.

Трюдо згадав фото Путіна на коні з голим торсом, зробленим у 2009 році.

- Тоді треба влаштувати демонстрацію голих торсів під час верхової їзди, - пожартував він.

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн сказала, що верхова їзда це "найкраще, що є на світі".

Саміт G7 проходить у Баварії 26-28 червня. На зустріч у замку Ельмау до Альп прибули лідери США, Канади, Німеччини, Франції, Британії, Італії та Японії, а також президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та президент Євроради Шарль Мішель як представники від ЄС. Для ширшого формату запросили представників Індонезії, Індії, Сенегалу, Аргентини та ПАР.