7 серпня
Завантажити ще

Ахметов подав проти Росії позов до ЄСПЛ

Ахметов подав проти Росії позов до ЄСПЛ
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua/

Рінат Ахметов подав позов проти РФ до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) через військову агресію Росії проти України. Як повідомили у прес-службі компанії SCM, бізнесмен просить суд притягнути країну-агресора «до відповідальності за руйнування української інфраструктури, мародерство та крадіжку експортних товарів».

- Зло не може залишатися безкарним. Злочини росії проти України та кожного українця - кричущі. Винні мають понести покарання. Мною - за допомогою найкращих українських та американських юристів - подано скаргу до Європейського суду з прав людини щодо відшкодування збитків. Цей позов – одна з перших міжнародних юридичних дій проти росії, мета якої – зупинити злочинну діяльність російського агресора, знищення української економіки та розкрадання українських активів, – заявив Ахметов.

За даними SCM, інтереси бізнесмена представляє міжнародна юридична фірма Covington & Burling LLP. На додаток до позову Ахметов просить суд про вжиття «термінових забезпечувальних заходів, які не допустять подальшої блокади українських портів, мародерства, крадіжки зернових, а також сталі, виготовленої підприємствами SCM».

- Пограбування українських експортних товарів - у тому числі зерна та сталі - вже призвело до зростання цін на ці товари та збільшення у світі кількості людей, які помирають від голоду. Це варварство має бути зупинено, а росія має сплатити сповна. Вірю у справедливість і борюся за неї, – сказав Ахметов.

Він закликав інших бізнесменів, які постраждали від російської агресії, звертатися до суду.

Росія напала на Україну в ніч проти 24 лютого. З того часу вже 124 дні щодня країна-агресор обстрілює мирні українські міста ракетами, вбиваючи сотні людей та руйнуючи десятки будівель. В останні два місяці найактивніші бої ведуться у Донецькій, Луганській та Херсонській областях. Також загарбники відновили регулярні обстріли Миколаєва та Харкова.