Завантажити ще

Росія передасть Білорусі "Іскандери", зокрема з ядерними боєголовками

Росія передасть Білорусі
Фото: REUTERS

Президент Росії Володимир Путін заявив, що найближчим часом передасть Білорусі комплекси "Іскандер М", які можуть використовувати балістичні та крилаті ракети. Він наголосив, що зброя буде передана і в ядерному виконанні. Про це пише " АТЗ ".

- Протягом найближчих кількох місяців передамо Білорусі "Іскандер-М", які, як відомо, можуть застосовувати як балістичні, так і крилаті ракети, причому як у звичайному, так і в ядерному виконанні. Я пропоную доручити Міністерству оборони та начальнику Генштабу опрацювати всі деталі, пов'язані з цим, - заявив Путін за підсумками зустрічі з Лукашенком.

Також російський лідер заявив про готовність дообладнати на авіазаводах РФ літаки Су-25, які на озброєнні Білорусі та розпочати підготовку літнього складу.

- Їх можна було б належним чином дообладнати. Щоправда, ця модернізація має бути проведена на авіаційних заводах у Росії, але ми з вами домовимося, коли це зробити та відповідним чином розпочати підготовку льотного складу, - зазначив він.

У свою чергу президент Білорусі Олександр Лукашенко звернувся до Путіна з проханням "допомогти адекватно відреагувати на тренувальні польоти літаків НАТО, які можуть нести ядерну зброю".

– Нас дуже турбують питання тренувальних польотів літаків США, літаків натовських, які тренуються нести ядерні боєголовки та ядерні заряди. Нас це дуже напружує. Тому я прошу розглянути питання дзеркальної відповіді на ці речі. Без перебору. Вони тренуються нести ядерні боєголовки, ви, будь ласка, допоможіть хоч би пристосувати наші літаки, – сказав Лукашенко.

Також глава білоруської держави заявив, що Білорусь стурбована "конфронтаційною політикою" Польщі та Литви. Поведінку влади цих країн він назвав агресивною”.

- Нас дуже напружує ситуація та та політика, яку проводять наші сусіди. Ви, загалом, знаєте, це керівництво Польщі та керівництво Литви. Політика конфронтаціях. І вистачає від них, особливо в Україні. Останнім часом найманців найбільше, як ми зауважуємо, із Польщі. Я не розумію, навіщо це їм треба, конфронтація, але ясно, що за спиною стоять, підштовхують та інше. Але політика огидна, поведінка агресивна, - наголосив Лукашенко.

Зустріч президента РФ Володимира Путіна з білоруським колегою Олександром Лукашенком відбулася у Санкт-Петербурзі 25 червня. Візит Лукашенка до РФ завдав у день 30-річчя встановлення дипломатичних відносин між Росією та Білоруссю. Лідери двох країн обговорили питання зовнішньої торгівлі, імпортозаміщення, військового співробітництва та інші питання.