Завантажити ще

Зеленський порівняв шлях до ЄС із підкоренням Евересту: Досягнули передостанньої точки

Зеленський порівняв шлях до ЄС із підкоренням Евересту: Досягнули передостанньої точки
Фото: President.gov.ua

Україні не надали статусу кандидата в Європейський Союз, а наша країна його отримала, доклавши багато зусиль. Про це заявив президент Володимир Зеленський у своєму зверненні до українців.

- Ми говоримо: Україні надали статус кандидата у ЄС. Давайте говорити: Україна набула статусу кандидата в ЄС. Хіба він упав нам з неба? Хіба ми мало пройшли та зробили?, - сказав він.

За його словами, шлях до Євросоюзу для нашої країни є складним, але Україна вже здолала більшу його частину.

- Уявіть, що ми підкорюємо Еверест. Досягнули передостанньої точки. Не озирнулися довкола, навіть не перевели дихання і говоримо про подальший шлях до вершини. Як важко подолатиме останні 1848 метрів. Миттєво ми забули і знецінили власний успіх. А може, спершу згадаємо, що ми вже подолали 7 тисяч метрів? Не соромимося говорити про власні досягнення. Не будемо народом із короткою пам'яттю та неповноцінністю, - наголосив глава держави.

Як зазначив Зеленський, Україна має виконати сім вимог Євросоюзу, але до цього нашій державі вдалося виконати сотні таких умов. Зокрема, президент нагадав про кроки, виконані Києвом для просування до євроінтеграції: антикорупційний суд, ЦНАП, промисловий безвіз, деолігархізація, продаж землі, діджиталізація та інші.