7 серпня
Завантажити ще

Чехія відмовилася видавати Україні росіянина Франчетті, який брав участь в окупації Криму

Чехія відмовилася видавати Україні росіянина Франчетті, який брав участь в окупації Криму

Верховний суд у Празі ухвалив рішення відмовити Україні у видачі росіянина Олександра Франчетті, підозрюваного в участі у формуванні так званої "кримської весни". Про це пише " Radio Prague International ".

- Верховний суд Праги не дозволив здійснити екстрадицію росіянина Олександра Франчетті в Україну через військові дії, що розгортаються в цій країні, і неможливості гарантувати дотримання прав кримінально переслідуваного, - пише видання.

Як зазначено в повідомленні, чеський суд також побоюється, що Франчетті після видачі в Україну може зазнати переслідувань, а його позиція під час кримінального розгляду буде свідомо гірша через російське громадянство та участь у бойових діях проти українців.

Наразі справою Франчетті займаються чеські правоохоронні органи. Поліція звинуватила його в участі у сепаратистському угрупуванні під час окупації Кримського півострова.

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

Російського фітнес-тренера Олександра Франчетті було затримано чеськими правоохоронцями наприкінці 2021 року на запит українських силовиків. Росіянина підозрюють в участі у незаконному збройному формуванні під час так званої кримської весни, що сприяло окупації АР Крим. З моменту затримання підозрюваний перебуває під вартою.

Сам Франчетті всі звинувачення заперечує. Він стверджує, що у 2014 році прибув до Севастополя після того, як його окупували росіяни. За його словами, він приїхав, щоб "врятувати свою родину та майно через загрозу війни". Росіян не зізнається, що брав участь в організації кримської весни. Він стверджує, що "просто патрулював з іншими громадянами, щоби допомогти городянам".