Завантажити ще

Резніков підтвердив прибуття HIMARS: Літо для росіян буде спекотним, для декого - останнім

Резніков підтвердив прибуття HIMARS: Літо для росіян буде спекотним, для декого - останнім
Фото: twitter.com/oleksiireznikov

Міністр оборони України підтвердив доставку реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) HIMARS. Олексій Резніков заявив, що це літо буде для росіян спекотним, а для деяких – останнім.

"HIMARS прибули до України. Дякую моєму американському колезі та другу міністру оборони США Ллойду Дж. Остіну III за ці потужні інструменти! Літо буде спекотним для російських окупантів. І останнім для декого з них", - написав він у своєму Твіттері вдень у четвер, 23 червня.

22 червня прес-служба Міністерства оборони України зазначила в одному зі своїх твітів, що “ми все ще чекаємо на HIMARS та M270!”. 20 червня українські ЗМІ повідомили з посиланням на свої джерела у розвідці, що військові могли вперше атакувати супротивника американськими реактивними системами залпового вогню HIMARS при ударі по острову Зміїний.

Президент США Джозеф Байден 1 червня офіційно заявив, що новий пакет військової допомоги для України включатиме HIMARS. Президент України Володимир Зеленський ще у квітні перерахував HIMARS у списку необхідної для перемоги зброї.

США передали Україні HIMARS з умовою, що з них не битимуть по території Росії. Дальність дії систем обмежується 80 кілометрами за максимально можливих 300. За даними ЗМІ, перша партія склала чотири установки. Гаубиці, які США надали раніше, можуть стріляти на відстань близько 30 км.

HIMARS – американська ракетна артилерійська система підвищеної мобільності, змонтована на колісному шасі. Система розроблена наприкінці 90-х, її випускає один із підрозділів Lockheed Martin. HIMARS використовувалися в Афганістані, Сирії та Іраку.