10 червня
Завантажити ще

Люксембург виділив 15% оборонного бюджету на військову допомогу Україні

Люксембург виділив 15% оборонного бюджету на військову допомогу Україні
Фото: President.gov.ua

Влада Великого Герцогства Люксембург направить 15% зі свого оборонного бюджету на підтримку Збройних сил України. Про це повідомив президент Володимир Зеленський у ході спільного брифінгу з прем'єр-міністром Люксембургу Ксав'є Беттелем.

– Цей візит дуже важливий для нас, для мене особисто. Він підтверджує: бути зараз в Україні, бути зараз з Україною – це бути на світлій стороні історії, якою б складною вона не була. Ми були на постійному зв'язку, і Люксембург нам постійно допомагав… Я дуже вдячний від імені нашого народу, і я докладно скажу: 15% свого оборонного бюджету Люксембург виділив нашим захисникам та захисникам, – заявив Зеленський.

За його словами, під час зустрічі сторони обговорили питання щодо допомоги українським біженцям, які перебувають у Люксембурзі, відновлення України та блокування Росією українських портів.

– Ми докладно обговорили санкційну політику проти російської держави. Виклики, пов'язані з блокуванням Чорного та Азовського морів з боку російського флоту, призводять до точного дефіциту харчової продукції у світі, особливо для країн Азії, Африки, деяких європейських держав. Виходи з цього колапсу, з цього зухвальства ми також обговорювали, - зазначив глава держави.

Люксембург підтримує надання Україні статусу кандидата у ЄС

Під час брифінгу люксембурзький прем'єр повідомив, що перебуває у Києві, щоб підтвердити солідарність своєї країни з Україною. За його словами, герцогство продовжить підтримувати нашу країну.

– Люксембург робить все, що може допомогти Україні. На гуманітарному, фінансовому рівнях. Також важливою є моральна підтримка. Я хочу сказати українцям, що їхнє майбутнє – поруч із нами, і воно будуватиметься разом, разом, - заявив політик.

Як зазначив Беттель, після ознайомлення з висновком Європейської комісії із заявки України на набуття статусу кандидата в члени ЄС, його країна радила іншим членам Євросоюзу підтримати рішення на користь України.

- Я думаю, що буде рішення, яке стане не лише потужним сигналом для вас, а й для нас. Це не лише наслідок війни проти України, це захист наших цінностей, за які вже загинуло стільки людей, – наголосив він.

Також прем'єр-міністр Люксембург заявив, що вражений побаченими руйнуваннями в Бучі, Бородянці та Ірпені. Він підтримав важливість надання Україні необхідної зброї для захисту своєї країни проти російського вторгнення.