25 вересня
Завантажити ще

На кордоні України перебувають близько чотирьох тисяч білоруських військових не рахуючи росіян

На кордоні України перебувають близько чотирьох тисяч білоруських військових не рахуючи росіян
Фото: facebook.com/motuzianyk

На кордоні Білорусі з Україною перебувають до семи білоруських батальйонів чисельністю до чотирьох тисяч людей. Про це в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" 21 червня повідомив спікер Міноборони Олександр Мотузяник.

- На кордоні у Брестській та Гомельській областях наразі до семи білоруських батальйонів. Це до чотирьох тисяч особового складу. Але треба розуміти, що там є російські війська. Не скажу їхньої кількості, але є низка населених пунктів, де вони розквартовані, – розповів представник відомства.

Мотузяник зазначив, що з огляду на те, що білоруська сторона надає Росії всю логістику, цілком можливий варіант, що росіяни зможуть досить швидко перекинути на територію Білорусі додаткові резерви та підготувати наступ.

Для нового наступу з території Білорусі потрібно створити потужне наступальне угруповання. Нині Україна такої не бачить.

- Ми це вже бачили у перші тижні повномасштабного російського вторгнення. Саме через недружні дії Білоруської республіки Росія так швидко опинилася на околицях Києва. Але тоді було створено дуже потужне угруповання. Наразі такого угруповання ми не бачимо.

Водночас це змушує українську сторону тримати війська на кордоні з Білоруссю.

- Ми чудово розуміємо: як тільки-но звідти заберемо підрозділи, вони можуть здійснити повторний наступ. У найближчій перспективі ми цього не бачимо, але ми змушені зміцнювати цей напрямок, – сказав Мотузяник.

На сьогоднішній день білоруська армія налічує понад 60 тисяч осіб і буде збільшена майже на 20 тисяч через створення південного оперативного командування.

20 червня радники голови Офісу президента Олексій Арестович та Михайло Подоляк записали відео на тему можливого нападу на Україну з Білорусі. Арестович заявив, що найближчим часом боятися цього не треба. 16 червня секретар РНБО Олексій Данилов розповів, що президент Володимир Зеленський доручив перевірити чотири області у разі повторного вторгнення з боку Білорусі.

Новини по темі: Міноборони Білорусь